AYDEF, Kültür Gecesinde Salona Sığmadı

İstanbul Anadolu Yakası Doğu ve Güneydoğulular Federasyonu (AYDEF) “Kültür Gecesi” düzenleyerek, unutulmaz bir etkinliğe imza attı. AYDEF Kurucu ve Onursal Başkanı Ercan Eren’in bayrağı yeni Başkan Av. Nihat Mutlu’ya devrettiği gecede, türküler ve halk oyunları davetlilerden büyük alkış aldı.

Elliye yakın dernekle iş birliği içinde çalışmalarını sürdüren AYDEF, hemşehri bilincini İstanbul’da yaşatmaya devam ediyor.

AYDEF; türküleriyle, uzun havalarıyla, dengbejleriyle, halaylarıyla, halk oyunlarıyla dolu dolu bir Anadolu gecesine damgasını vurdu.

Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 8 Şubat 2024 Perşembe akşamı birbirinden farklı sanatçı ve halk oyunlarıyla, fuaye alanındaki yöresel lezzetleriyle, AYDEF Kültür Gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Gecenin açılış konuşmasını yapan AYDEF Kurucu ve Onursal Başkanı Ercan Eren, davetlerine icabet eden tüm hemşehrilerine teşekkür etti. Görevi devrettiği yeni AYDEF Başkanı Av. Nihat Mutlu’ya da başarılar dileyen Eren, salondakilerden büyük alkış aldı.

Görevi yeni devralan AYDEF Başkanı Av. Nihat Mutlu ise, emekleri için Ercan Eren’e teşekkür ederek başladığı konuşmasına, bayrağı daha yükseğe çıkarmak için çalışacaklarını söyleyerek taçlandırdı.

Geceye ev sahipliği yapan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de yaptığı konuşmada; mevcut salonların artık Pendiklilere yetmediğini, bu nedenle Yenişehir Mahallesi’nde bin kişi kapasiteli yeni bir kültür merkezinin hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi. Gecenin organize edilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Kültür gecesine katılan isimler arasında Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yanı sıra;
CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya ve Pendik İlçe Yöneticileri, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muharrem Kır ve Pendik İlçe Yöneticileri, CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Tarık Balyalı, İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan, Yeniden Refah Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Fahrettin Karakurt, Deva Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yılmaz, ⁠CHP Kartal İlçe Başkanı Mert Polat, Dem Parti Pendik İlçe Başkanı Nejdet Yüknel, Dem Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı İlhan Teksoy, Dem Parti Tuzla yönetimi, Tuzla Bağımsız Belediye Başkan Adayı Necati Tosun, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atakan Yüce, AK Parti Pendik Belediye Meclis Üyesi İdris Bilici, ⁠Pendik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bilal Gündoğdu, ⁠Ağrı Konfederasyonu Başkanı Mustafa Acar, ⁠İstanbul Ağrı Federasyonu Başkanı Vefa Kızılaslan, İstanbul Ağrı Kültür Federasyonu Başkanı Mehmet Uşen, çok sayıda muhtar, STK temsilcisi ve davetli yer aldı.

Gece plaket takdimlerinin ardından sona erdi.