AHİSİAD Pendik’teki 15 Ana Sınıfını Tefriş Edecek

Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği (AHİSİAD) 600 bin TL bedelli 15 ana sınıfını baştan aşağı tefriş edecek. Pendik’teki ana sınıflarında çocuklar eğitim ve öğretim görebilecek.

Pendik Kaymakamlığı ile imzalanan protokol kapsamında, her yıl yaklaşık 400 çocuk modern sınıflarda eğitim ve öğretim görebilecek.

Pendik merkezli derneğin önceki hafta gerçekleştirilen kurultayında, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya yaptığı konuşmada bu konuya değinmiş ve ilçedeki ana sınıfı ihtiyacını gündeme getirmişti.

İhtiyaca duyarlılık gösteren derneklerden biri AHİSİAD oldu. Dernek Başkanı İbrahim Çam, geçtiğimiz günlerde Kaymakam Dr. Hülya Kaya’ya bir iade-i ziyarette bulunarak; dernek yönetimi olarak konuyu gündemlerine aldıklarını ve çözüm noktasında destek olacaklarını belirtti.

Memnuniyetle karşılanan bu destek kararı sonucu, Pendik Kaymakamlığını temsilen Dr. Hülya Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen Müdür Vekili Ertan Saygın, AHİSİAD’ı temsilen Başkan İbrahim Çam  arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokole göre; AHİSİAD ilçede 15 ana sınıfının A’dan Z’ye tefrişatını sağlayacak. Söz konusu ana sınıfları, en modern teçhizatlar kullanılarak hizmete hazır hale getirilecek.

Dernek yönetimi tarafından oluşturulan 600 bin TL bütçe ile gerçekleştirilecek bu hizmetten; yaklaşık 400 çocuk her dönem istifade edecek.

Pendikli TV ailesi olarak; bu projeye imza atan paydaşlara teşekkür ediyor, çocuklarımıza eğitim süreçlerinde başarılar diliyoruz.