PENDEF “Anadolu Gecesi” ile Eğlendirdi

Pendik Dernekler Federasyonu (PENDEF) 27 Mart 2022 Pazar günü Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Anadolu Gecesi” düzenledi. Geceye çok sayıda davetli ve vatandaş katılım sağladı. Salon deyim yerindeyse doldu taştı.

“Yedi Bölge Tek Gölge” anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren PENDEF, geçtiğimiz pazar günü 18.30 – 22.30 saatleri arasında “Anadolu Gecesi” başlığıyla bir kültür gecesi düzenledi. Yoğun ilgi gösterilen gecede davetliler salonu doldurdu. Programa Pendik Belediye Başkanı’nı temsilen Başkan Yardımcısı Tarık Kuru katılım sağladı. Ayrıca siyasi parti temsilcileri ve dernek yöneticileri de programa teşrif etti.

Bu güzel gecede Horon, Halay, Zeybek, Hora, Kaşıklı Halk Oyunları, Kafkas dansları ve Yaren Ekibi sahne aldı.
Program öncesi, Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nin fuaye alanında, yöresel ürünler sergilendi ve çeşitli ikramlar yapıldı.

PENDEF Genel Başkanı Ziya Öncan yaptığı konuşmada; “Milli değerlerimizi ve kültürümüzü yansıtan bu gecede, Anadolu’nun dört bir yanından Pendik’e gelip yerleşmiş hemşehrilerimizle buluşmaktan mutluluk duyduk. Programa gösterilen ilgi de bizi ayrıca gururlandırdı. Federasyon olarak sosyal ve kültürel etkinliklerimiz hız kesmeden devam edecek.” dedi.

Program hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından son buldu.