“Kentin Sesi” Programının Yeni Konuğu: Şekib Avdagiç

Pendik Belediyesi, PESİAD ve Pendik Kent Konseyi’nin iş birliği ile düzenlenen “Kentin Sesi” programının yeni konuğu İTO Başkanı Şekib Avdagiç oldu. Avdagiç; “Burası benim köyüm. Burası benim çocukluğum. O yüzden ben Pendik’ten keyif alıyorum.” dedi.

Her ay düzenli olarak yeni konuklar ile devam eden program serisinin ilk konuğu Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, ikinci konuğu Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, üçüncü konuğu PESİAD Başkanı A. Kadir Bayram olmuştu. Programın dördüncü konuğu ise İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç oldu.

Moderatörlüğünü TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç’ın yaptığı söyleşi, PEFHEM Türk Sanat Müziği Korosu’nun müzik dinletisi ile de renklendi.

Bir Pendikli ve Pendik Lisesi mezunu olan İTO Başkanı Şekib Avdagiç (aynı zamanda Dünya Kültür Başkenti İstanbul Projesi’nin de başkanlığını yaptı) söyleşideki samimi, içten ve doğal tavrı ile kendisini dinleyenlere büyük keyif verdi.

Avdagiç söyleşide; çocukluğu, gençliği, meslek hayatı, ailesi, hobileri, sosyal–kültürel ve politik ilişkileri olmak üzere birçok  konuda önemli bilgiler aktardı.

Programın finalinde Avdağiç’in dostları Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, PESİAD Başkanı Kadir Bayram, Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz da sahneye davet edilerek birer cümle ile Avdagiç hakkındaki düşüncelerini dile getirdiler.

Programa renk katan ayrıntılardan biri de PEFHEM Başkanı Serdar Özalkak oldu. Özalkak  yorumladığı ‘Her Şey Basittir Dünyada’ şiiri ile hem program konuğu Avdagiç’ten hem de davetlilerden büyük alkış aldı.

https://www.youtube.com/watch?v=33oN4S4rFP8