Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt’tan CHP’li Bayram Bekar’a Çok Sert Cevap

Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt, geçtiğimiz dakikalarda sosyal medya hesaplarından “CHP Pendik İlçe Başkanına Cevaptır” başlıklı bir yazı paylaştı. Karakurt, CHP Pendik İlçe Başkanı Bayram Bekar’ın 22 Haziran 2023 tarihinde düzenlediği basın toplantısında, Yeniden Refah Partisi’nin aldığı oy oranıyla ilgili yaptığı açıklamayı sert bir dille eleştirdi.

Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt

NE OLMUŞTU?

CHP Pendik İlçe Başkanlığında 11 yönetim kurulu üyesi istifa etmiş, böylece Gülşen Tufan yönetimi düşmüş ve yerine CHP Genel Merkezinin kararıyla Bayram Bekar atanmıştı. Bayram Bekar, 22 Haziran 2023 Perşembe günü basın mensuplarıyla buluşmuş, hem 2023 genel seçimlerine yönelik hem de 2024 yerel seçimlere yönelik açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamasının bir bölümünde Yeniden Refah Partisi’nin aldığı oyların diğer partilerden gelen tepki oyları olduğunu ve Yeniden Refah Partisi’nin kendi örgütlerinin (teşkilatlarının) oyu olmadığını ifade etti.

Bunun üzerine, Yeniden Refah Partisi’nin Türkiye genelinde en fazla oy aldığı Pendik’te, Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt’tan sert bir cevap yazısı geldi. İşte o yazı…

CHP PENDİK İLÇE BAŞKANINA CEVAPTIR
Sosyal medyadan takip ettiğimiz üzere,
Kıymetli Pendik yerel basınımızın, Chp Pendik İlçe Başkanlığına atanmış bulunan Sn Bayram Bekar ile yapmış olduğu söyleşinin bir bölümünde seçim sonuçlarını değerlendirirken,
Yeniden Refah Partimiz den bahisle partimizin aldığı oy oranının kendi teşkilat gücümüz olmadığını iddia etmiştir.
Chp li mevkidaşıma yapmış olduğu bu talihsiz açıklama sebebiyle teessüflerimi ifade etmek isterim.
Bu açıklamanın necip Milletimizin gerçeklerinden ne denli uzak olduğu vicdan sahibi herkesin kabul edeceği bir gerçektir.
Yeniden Refah Partimizin tüm teşkilatları gibi Pendik İlçe Başkanlığımız’da kurulduğu ilk günden bugüne kadar tırnakları ile kazıyarak bu başarıyı elde etmiştir.
Milletimiz ile iç içe olmuş, esnaf ziyaretleri,stand çalışmaları, ev sohbetleri yaparak ilçemizin her mahallesinde,her sokağında izler bırakmış ve necip milletimizin teveccühünü kazanarak,
Türkiye ortalamasının üzerinde oy almış bir teşkilata karşı söylenmiş bu yakışıksız cümlelerin sahibi Chp ilçe başkanını kınıyorum.
Yerel yönetim ile ilgili iştahının olduğunu ifade eden mevkidaşıma hatırlatmak isterim ki;
Üst perdeden yapmış olduğunuz bu ve buna benzer ifadelerle,
Aziz milletimizin gerçeklerinden çok ama çok uzaktasınız.
Ağustos’ tan sonra aynı mevkide kalırmısınız bilemem ancak şunu iyi biliniz ki ;
Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Teşkilatı,
yapılacak olan yerel seçimlerde sizin iştahınızı kaçıracaktır.
Bu vesile ile saygıdeğer halkımıza selâm, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.
Fahrettin Karakurt
Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı ”