CHP Pendik İlçe Başkanlığına Atanan Bayram Bekar: “Nisan’da Pendik’e Bayram Gelecek”

CHP Pendik İlçe Başkanlığına atanan Bayram Bekar, basın mensuplarıyla bir araya geldi. “Sabina’nın Kahvaltı Bahçesi” isimli mekanda basın toplantısı gerçekleştiren İlçe Başkanı Bayram Bekar, Ağustos ayında yapılacak olan kongreye kadar görevde olduklarını, kongre ile birlikte netleşecek tablodan sonra yerel seçimlere ilişkin daha net konuşabileceğini ifade etti. Bayram Bekar konuşmasının sonunda; “Nisan’da Pendik’e Bayram Gelecek.” dedi.

22 Haziran 2023 Perşembe günü yapılan ve yaklaşık iki saat süren toplantıda; 2023 genel seçimlerinden 2024 yerel seçimlerine, Yeniden Refah Partisi’nin aldığı oy oranından İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan’ın yaptığı açıklamalara, önceki dönem belediye başkanları Erol Kaya ve Salih Kenan Şahin’in icraatlarından mevcut Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in aldığı kararlara ve Pendik Belediye Başkanlığı adaylık sürecine kadar pek çok konu konuşuldu.

https://youtu.be/_mAGFbuLfl8

Gülşen Tufan başkanlığındaki yönetimin, 11 yönetim kurulu üyesinin istifasıyla boşalan CHP Pendik İlçe Başkanlığına getirilen Mimar Bayram Bekar, “Seçim sonrası tüm siyasi partilerimizde yeni döneme ilişkin olarak yoğun bir trafik yaşanmakta. Bu süreçte genel merkez ve il yönetimimizin uygun görmesi ile ilçe başkanlığına atandım. Ağustos ayının sonuna doğru kongremizi yapmış olacağız. Kongre ile birlikte netleşecek tablodan sonra daha verimli görüş alışverişinde bulunabiliriz. O yüzden bazı sorularınıza şimdilik net cevaplar veremeyebilirim.

İçinde bulunduğumuz bu süreçte CHP İlçe Örgütü olarak her kesim ile sağlıklı ilişkiler geliştirmeyi ve yerel seçimlere en güçlü şekilde hazır olmayı hedefliyoruz.” dedi.

İlk toplantısını basın mensuplarıyla yapan Bayram Bekar’a ilçe yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.
Basın toplantısının en önemli konusu ise gazeteciler ile yapılan soru-cevap bölümünde gündeme geldi.

“Nisan’da Pendik’e Bayram Gelecek.”
CHP Pendik İlçe Başkanı Bayram Bekar kendisine yöneltilen, “Önümüzdeki seçimlerde belediye başkanlığına aday olacak mısınız?” sorusuna; “Nisan’da Pendik’e Bayram Gelecek” şeklinde bir cevap verdi. Bekar’ın bu cevabı, “adaylık” ve “seçimi kazanma” noktasında istekli ve de iddialı olduğu yönünde yorumlandı.

Asıl hedefinin Pendik Belediye Başkanlığına aday olmak olduğunu ifade eden CHP Pendik İlçe Başkanı, “Tabii zaman ne gösterir bilinmez. Partimiz kurumsal bir yapıya sahiptir. İl başkanlığımız ve genel merkezimiz var. Biz çalışacağız doğru işler yapacağız. Bulunduğumuz bölgeye elimizden gelen katkıyı sunacağız. Her kesimle görüşme hâlinde, istişare hâlinde olacağız. Eksikleri söyleyeceğiz, eleştirilerimizi yapacağız. Olması gerekenler konusunda ise kendi projelerimizle halkımızın karşısına çıkacağız.” dedi.

“Ağustos’ta Yapılacak Olan Kongreye Kadar Görevdeyim.”
Atama ile ilçe başkanlığı görevini devir aldıklarını belirterek, parti olarak yoğun bir kongre takvim süreci içerisinde olduklarını ifade eden Bekar, “İlçe başkanlığı olarak üye listelerini bildirdik. İtirazlar yarın bitiyor. Sonraki süreçte delege seçimleri var. Sonrasında olağan ilçe genel kurulumuz var. Şuan için 2,5 ay gibi bir süre görev yapacağım. Bu sebeple bazı sorularınıza net yanıtlar veremebilirim. Kongre ile birlikte netleşecek tablodan sonra daha verimli görüş alışverişinde bulunabiliriz.” dedi.

Gönlünde yatan görevin Pendik Belediye Başkanlığı olduğunu vurgulayan Bayram Bekar, “Önümüzde bir yerel bir seçim var. Benim hedefim çalışmalarına başladığım yerel seçimlerde Pendik Belediye Başkan Adayı olmak. Tabii zaman ne gösterir bilinmez. Partimiz kurumsal bir yapıya sahiptir. İl Başkanlığımız ve genel merkezimiz var. Biz çalışacağız doğru işler yapacağız. Bulunduğumuz bölgeye elimizden gelen katkıyı sunacağız. Her kesimle görüşme halinde, istişare halinde olacağız. Eksikleri söyleyeceğiz, eleştirilerimizi yapacağız. Olması gerekenler konusunda ise kendi projelerimizle halkımızın karşısına çıkacağız. Fakat partilerde kurumsal ihtiyaçları var. O ihtiyaçlara göre size yapan görevlendirmeyi, aktif bir siyasetçiyseniz kabul etmiyorum demek gibi durum söz konusu olamaz. Partimizin beni görevlendirdiği her yerde görev yaparım.” dedi.

Yöneltilen soruları cevaplandırdıktan sonra katılımlarından dolayı gazetecilere teşekkür eden CHP Pendik İlçe Başkanı Bayram Bekar, “Nisan’da Pendik’e Bayram’ gelecek.” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

CHP PENDİK İLÇE YÖNETİMİNDE GÖREV DAĞILIMI ŞU ŞEKİLDE:
Bayram Bekar: İlçe başkanı.
Ülkü Bölükcü: Sekreter.
Ahmet Duran Palut: Sayman
Özge Beğenmiş:Eğitim Sekreteri.
Uğur Şeker: Bilişim Sorumlusu.

İlçe Başkan Yardımcıları:
Alaettin Hekim, İsmail Günay, Halit Alkan, Kenan Tosun, Serkan Akgül, Gökdeniz Ocakçı, Eray Demirgil, Sabri Sinan Özbay, Mertcan Berk, Emel Şen, Barış Petek, Oktay Keleş, Hanım Yavuz, Sercan Eryüz.