Yeni Pendik Müftüsü Musa Bilgiç Oldu

Pendik Müftüsü Hüseyin Baş’ın Fatih İlçe Müftülüğü’ne atanmasından sonra, boşalan ilçe müftülüğü koltuğuna İstanbul İl Müftü Yardımcısı görevindeki Musa Bilgiç oturdu.

12 Haziran 2020 tarihi itibariyle göreve başlayan Yeni Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç’in özgeçmişi ise şöyle;

Burdur’da dünyaya geldi. (1973) İstanbul’da hafızlık eğitimini tamamladı. Pendik İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde başladığı üniversite eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çeşitli kademelerde yurt içi ve dışında görev aldı. İstanbul Pendik Haseki Yüksek İhtisas Merkezi 19. Dönem ihtisas kursunu tamamladı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hadis Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı. 

“Merak Ettiğiniz Sorulara Kur’ân-ı Kerim’den Cevaplar” ve “Hayata ve Ahlâka Dair Kur’ân-ı  Kerim’den İlâhi Ölçüler” isimli  iki adet yayımlanmış kitabı bulunmaktadır.

Burdur Ağlasun’da Vaiz; Adıyaman Gerger, Denizli Pamukkale Merkez’de  İlçe Müftüsü, Denizli  İl Müftü Yardımcısı, Kocaeli İzmit İlçe Müftüsü ve İstanbul İl Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı.

12 Haziran 2020 tarihinde Pendik İlçe Müftüsü olarak göreve başlayan Müftü BİLGİÇ, halen bu görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç