Pendik Belediyesi ile Nostalji Havasını Soludular

Koronavirüs normalleşme süreci kapsamında, 18 yaş altı ile 65 yaş üstüne uygulanan kısıtlamalar gevşetildi. Pendik Belediyesi de bu vesileyle gençleri ve büyükleri sevindirdi. 65 yaş üstüne verilen 10.00 ile 20.00 saatleri arası sokağa çıkma izni sonrası, Vefa Kıraathanesi sakinleri için “Klasik Otomobil Turu” düzenledi.

Koronavirüs normalleşme süreci kapsamında, 18 yaş altı ile 65 yaş üstüne uygulanan kısıtlamalar gevşetildi. Pendik Belediyesi de dedeleri, büyükanneleri ve torunları klasik otomobil turuna çıkardı. Pendik sahil şeridi boyunca klasik otomobiller ile sosyal mesafeye uyarak turlayan dedeler, büyükanneler ve torunlar mutlu anlar yaşadı.

Pendik Belediyesi daha önce de gençler ile parklarda buluşmuş ve renkli anlara vesile olmuştu. Ailelerin memnuniyetini gören yetkililer, koronavirüs normalleşme süreci kapsamında yeni etkinliklere de böyle imza atmış oldu.

18 yaş altı ve 65 yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının gevşetilmesiyle, Pendik Belediyesi ekipleri, Başkan Ahmet Cin’in talimatıyla renkli bir etkinlik daha düzenlemiş oldu.

Pendik’te yaşayan 18 yaş altındaki gençler, dedeleri ve büyükanneleri ile klasik otomobil turuna çıktı. Dedeler ve büyükanneler, torunlarıyla birlikte klasikleri otomobiller ile sahilde nostaljik bir gezintiye çıktı. Birbirinden farklı marka model ve renkteki klasik otomobilleri gören vatandaşlar da araçlara el sallayarak karşılık verdi.

Düzenlenen etkinlikte sosyal mesafe kuralına dikkat edildi. Koronavirüs önlemleri kapsamında, dedeler ve büyükanneler torunları ile birlikte mutlu anlar yaşadı.

Etkinliğe katılan bir klasik otomobil sürücüsü; “Böyle bir etkinlikte bulunmaktan çok mutluyuz. Koronavirüsten dolayı çocuklarımız ve büyüklerimiz gerçekten evde bunaldılar. Böyle bir etkinlikten dolayı Pendik Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Etkinlikten dolayı mutluluklarını dile getiren dedeler ve nineler, emeği geçen Pendik Belediyesi’ne ve Başkan Ahmet Cin’e teşekkür etti.