Pesiad’ın Yeni Başkanı Kadir Bayram: “Dinamik ve Tecrübeliyiz”

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) Başkanı Kadir Bayram ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ile kahvaltıda buluştu. Daha önce yapılması planlanan toplantı, Koronavirüs nedeniyle, 13 Haziran 2020 tarihinde PESİAD binasında yapıldı.

Sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek tertiplenen toplantı, yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantıya, Pesiad’ın yeni başkanı Kadir Bayram, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Şahinyılmaz ve Şahin İpek ev sahipliği yaptı.2005 yılında kurulan ve şuan toplam 250 üyesi bulunan PESİAD’ın Kurucu Başkanı Ahmet Cin’in Pendik Belediye Başkanı seçilmesinin ardından, 31 Ocak 2020 cuma günü yapılan yönetim kurulu toplantısında, oybirliği ile yeni Pesiad başkanı seçilen Kadir Bayram, ilk defa bu sıfatla basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Seçildikten Sonra İlk Röportaj Pendikli TV’ye

Başkan seçildikten sonra ilk röportajını Pendikli TV’den Samet Övüç’e veren Başkan Kadir Bayram, yapılan toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Pandemi sürecinden ramazan ayına, devlet desteklerinden yapılan organizasyonlara kadar, pek çok konuda basın mensuplarını bilgilendiren PESİAD yönetimi, bundan sonraki süreç hakkında da bilgi verdi.

Kadir Bayram’ın konuşmasından satır başları;
*Koronavirüs pandemi sürecinde devlet destekleri hakkında üyelere bilgiler verildi.
*Sağlık çalışanlarına eve gidemedikleri günlerde konaklama kolaylığı sağlandı.
*PESİAD üye iş yerlerine dezenfekte hizmeti verildi.
*”Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek verildi.
*Ramazan ayında, Osmanlı geleneği olan zimem defteri uygulanarak, veresiye defterleri satın alındı ve bakkallara olan borçlar kapatıldı. “ZİMEM DEFTERİ UYGULAMASI” Haberi
*5 yıldır üzerinde çalışılan “Sektörler Kurulu” kuruldu. Bu kurul 3 farklı sektörü baz alarak çalışmalar yürütecek. Bu sektörler sanayi, inşaat ve perakende sektörleri olacak.
*Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da üyeler arası çapraz ticaret yapılacak.
*PESİAD kart müjdesi verildi. Yazılım ile geliştirilen ve güncellenen PESİAD Kart uygulaması sayesinde indirimler, kampanyalar ve fırsatlar üyelere, aynı zamanda da vatandaşlara duyurulacak.

Sorular Cevap Buldu

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Kadir Bayram, gelen bir soru üzerine; “4 kadın üyemiz mevcut. Dört kadın üyemiz ile kadınları PESİAD çatısı altında daha fazla görmek istediğimizi belirtmiş olduk. Bu konuda başarılı iş kadınları ile irtibat halindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca konuşmasının bir bölümünde, Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin adında bir düzenlemeye gidilebileceğini ve yeni ismin “Pendik Sanayici ve İş İnsanları Derneği” olabileceğine değindi.


Pendik’teki bütün kurum ve kuruluşlar ile müthiş bir ahenk içerisinde çalıştıklarını belirten Başkan Bayram, “belediye kaymakamlık ve diğer tüm kamu kurum kuruluşları ile müthiş bir ahenk içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.Yaklaşık 2 saat süren basın toplantısının ardından basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirildi ve toplantı sona erdi.

Biz de Pendikli TV olarak; gerek Genç Pesiad’ın kurucu başkanlığını yaptığı dönemde, gerekse Pesiad’ın yeni başkanı seçildiği dönemde yaptığı işler ile, kamuoyunun takdirini kazanan Kadir Bayram’a bu nazik davetleri için teşekkür ederiz.

Samet Övüç – Pendikli TV