Yeni Gelmedi Geri Geldi; Osman Özköylü Pendikspor’da!

Pendikspor’da ikinci Osman Özköylü dönemi bugün itibarıyla resmen başladı. Daha önce kırmızı beyazlıları iki sene üst üste şampiyon yaparak Süper Lig’e çıkaran Özköylü, yeniden Pendikspor’un başına getirildi.

Osman Özköylü; 2021-22 ve 2022-23 yılları arasında görev yaptığı Pendikspor’u önce 1. Lig’e, ardından da Süper Lig’e taşımayı başarmıştı. Özköylü, Süper Lig’teki ilk 8 haftada toplanan 4 puanın ardından görevinden alınmıştı. Pendikspor, ilk kez mücadele ettiği Süper Lig’de ilk 4 maçında Osman Özköylü yönetiminde 4 beraberlik ve 4 yenilgi almıştı. O dönemde Osman Özköylü en çok, yan pas ve geriye yaslanan taktik anlayışı nedeniyle eleştirilmişti.

Gitti İbrahim Üzülmez, Geldi Osman Özköylü
9 Ekim 2023 tarihinde, Süper Lig’in 8. haftasında, Teknik Direktör Osman Özköylü ile yollarını ayıran Pendikspor Futbol A.Ş. Yönetimi;
29 Şubat 2024 tarihinde, Süper Lig’in 27. haftasının ardından, bu kez Teknik Direktör Ivo Vieira ile yollarını ayırmış ve aynı gün İbrahim Üzülmez ile anlaşmıştı.
7 Haziran 2024 yani bugün, Pendikspor Futbol A.Ş. Yönetimi, Pendikspor’u 1. Lig’e düşüren İbrahim Üzülmez ile de yollarını ayırarak, Osman Özköylü ile yeniden anlaştı.

Pendikspor Kulübünden yapılan açıklamada, “Kulübümüzde teknik direktörlük görevine Sayın Osman Özköylü hocamız getirilmiştir. Osman Özköylü’ye hoş geldin diyor, kendisine ve teknik ekibine görevlerinde başarılar diliyoruz.” denildi.

Osman Özköylü, son olarak 1. Lig ekiplerinden Manisa FK başında 9 maça çıkmıştı.

Samet Övüç – Pendikli TV