Yarıyıl Tatilinin Keyfi Pendik’te Bir Başka Çıkıyor

Pendikli öğrenciler yarıyıl tatilin keyfini belediyenin etkinlikleriyle çıkarıyor. Bilim merkezlerinde öğreniyor, masal parkında hikayeler dinliyor, kültür ve sanat merkezlerindesanatla tanışıp tiyatrolarla eğleniyorlar.

Pendik Belediyesi, öğrencilerin yarıyıl tatil dönemini etkin bir şekilde geçirmesi için sanat merkezleri ve bilim merkezlerinde eğitici, öğretici ve eğlenceli etkinlikler düzenliyor. İki hafta sürecek etkinlikler kapsamında bilim merkezlerinde gece lambası yapanöğrenciler masal parkında hikaye dinlerken kültür sanat merkezilerinde ise tiyatro ve müzikaller ile eğlenceli vakit geçiriyor.

Mobil uygulama üzerinden kayıt olunuyor

Haftanın her günü ayrı gerçekleştirilen etkinlikler ayrıntılı bilgi Pendik Belediyesinin WEB sitesi www.pendik.bel.tr adresinden öğrenilirken kayıtlar ise yalnızca belediyenin mobil uygulaması üzerinden yapılıyor. Yarıyıl tatil etkinliklerine Pendik’te ikamet eden 4 ila 14 yaş arasındaki öğrenciler başvurabiliyor.

Gece lambası yaptılar, karikatür çizmeyi öğrendiler

Yarıyıl tatili etkinlikleri kapsamında önceki gün Esenler Bilim Merkezi’nde öğrenciler gece lambası yapmayı öğrendi. Eğitmenler eşliğinde ellerindeki malzemeleri bir araya getiren öğrenciler önce elektrik devrelerini tamamladılar, ardından maket evin içine hazırladıkları lambayı yerleştirdiler. Son olarak evi boyamalarıyla gece lambasını tamamlamış oldular. Bir diğer etkinlik ise Neyzen Tevfik Sanat Merkezi’nde düzendi. Ebru sanatıyla tanışan öğrencilere önce teorik bilgiler verildi, ardından da pratik çalışmalar yaptırıldı.

“Mutluluk bulaşıcıdır”

Bir diğer etkinlik ise “çocuk etkinlikleri” başlığıyla düzenleniyor. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’ne gelen öğrenciler tiyatroyla, Hacivat Karagöz gösterisiyle, müzikli kukla şov ve çocuk şarkılarıyla eğleniyor. “Hayallerin Gerçek Olsun” adlı tiyatro ile çocuklara mutlu olmanın önemi eğlenceli bir şekilde anlatılarak hem çocuklara hem de onlara eşlik eden velilerine “Mutluluk bulaşıcıdır” mesajı veriliyor.