Pendik’te Kurban Satışları 16 Temmuz’da Başlıyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Kurtdoğmuş Yolu üzerinde hemen Kurnaköy Piknik Alanının yan tarafında bulunan Kurban Satış ve Kesim Alanında 16 Temmuz’dan itibaren kurban satışına başlanacak.

Çadırlarda satışa sunulan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar Pendik Belediyesi Veterinerlik Ekipleri tarafından tek tek kontrolden geçirildikten sonra kesime uygun olan kurbanlıklar vatandaşın beğenisine sunulacak.

Satışın yanı sıra kesim hizmetinin de verileceği Kurban Kesim Alanında 2 adet kesim ünitesi bulunacak. Buna göre büyükbaş hayvanların kesim ücreti 575 TL, küçükbaş hayvanların ise 130 TL olarak belirlendi. Vatandaşın talep etmesi halinde 300 TL daha ödeyerek kurbanını parçalatabilecek.

Pandemi dolayısıyla tüm önlemlerin alındığı Kurban Kesim Alanı, kurban satışı süresince her gün dezenfekte edilecek ve Zabıta tarafından sosyal mesafe kuralları için gereken tedbirler alınacak ve vatandaşlar bu konuda uyarılacak.

Belirli noktalardan Pendik genelinde ücretsiz servis imkanının da sağlanacağı Kurban Satış ve Kesim Merkezi için servis kaldırılacak yerler, belediyeden önümüzdeki günlerde açıklanacak.