Pendik Belediyesi Spor Kulübü Sporcularından Büyük Başarı

Pendik Belediyesi sporcuları, tekvando ve güreşte başarılara imza atmaya devam ediyor. Analig Tekvando İl Seçmelerinde derece elde edilirken kulüp sporcularından Yusuf Kulalı ise U-23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda milli takıma seçilmeye hak kazandı.

Pendik Belediyesi Spor Kulübü iki önemli başarıya daha imza attı. Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksinde düzenlenen “Taekwondo Anadolu Yakası Analig İl Seçmeleri”nde mücadele eden sporcularımız önemli dereceler elde etti. 250 sporcunun katıldığı karşılaşmada Zülal Nehir Yaman ve Tuğra İbrahim Çördükçü birincilik, İlyada Güven ve Muhammet Emin Ocak ikincilik, Elif Gültekin ve Ecrin Kutluğ ise üçüncülüğün sahibi oldu. Dereceye girenler Marmara Bölgesi çeyrek final, Batı Anadolu Bölgesi yarı final ve Türkiye final maçlarına katılmaya hak kazanmış oldu.

Başarılı sporcu milli takıma seçildi.
Öte yandan bir diğer başarı ise güreşte elde edildi. Pendik Belediyesi Spor Kulübü’nden Yusuf Kulalı, Konya’da düzenlenen U-23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’na katıldı. 61 kiloda mücadele eden sporcumuz Türkiye 2.si olarak milli takıma seçilmeye hak kazandı.