Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: “Metro Ağustos’ta Bitecek”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Sabiha Gökçen Havalimanı metro şantiyesinde işçilerle iftar yaptı. İftar sonrası konuşan Bakan Karaismailoğlu Tavşantepe-Sabiha Gökçen Metrosunun ağustos ayında hizmete gireceğini söyledi.

Şantiye çalışanlarıyla iftarda bir araya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, 7/24 esasına göre çalışan işçilerle sohbet ederek gayretli çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

İftar sonrası konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metro şantiyesinde imalatın sürdüğünü, sinyalizasyon ve sistem emniyet testlerinin tamamlanmasıyla en geç ağustos ayında projenin tamamlanıp hizmete gireceğini söyledi.

“Kadıköy- Sabiha Gökçen Havalimanı arası 50 dakika olacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuşmasında metro seyahat sürelerine de değinerek; “Pendik ilçemizin kuzey mahallelerine doğrudan raylı sistem ile güvenli, hızlı ve ekonomik şekilde ulaşmak mümkün olacak. Hattın işletmeye alınmasıyla Pendik Tavşantepe – Sabiha Gökçen Havalimanı arası seyahat süresi 10 dakika, İstanbul Anadolu Adliyesi – Sabiha Gökçen Havalimanı arası seyahat süresi 12 dakika, Kadıköy – Fevzi Çakmak (Hastane) arası seyahat süresi 42 dakika, Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı arası seyahat süresi 50 dakika olacak.” dedi.