Tuzla Üzerinden Yayılarak İlçemizde Etkili Olan Kokunun Kaynağı Araştırılmaya Devam Ediyor 

Tuzla’da paniğe sebep olan kokunun kaynağı araştırılıyorİstanbul Tuzla’da yayılan ağır kokunun kaynağının belirlenmesi için incelemeler sürüyor. Bölgeye AKOM ve İGDAŞ ekipleri sevk edildi.

İstanbul Tuzla’da İstasyon Mahallesi yoğun olmak üzere, ilçe genelinde sebebi bilinmeyen ağır bir koku alan vatandaşlar, ilgili kurumlara ihbarda bulundu.
Durumun bildirilmesi üzerine mahalleye gelen AKOM, İGDAŞ ve itfaiye ekiplerinin yaptığı incelemede, yayılan kokunun gazdan kaynaklanmadığı tespit edildi.
Bazı cihazlarla rögarlarda ve değişik noktalarda gaz ölçümü yapan itfaiye ekiplerinin incelemeleri devam ediyor.
Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa’nın twitter hesabından vatandaşların konuyla ilgili sorularına verilen cevapta, “Tuzla civarında sanayiden kaynaklı meydana gelen kokuyla ilgili, ekipler bölgeye intikal etmiştir. (Konu) AKOM, İGDAŞ ve diğer birimlerin bilgisi dahilinde olup müdahale edilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.
Tuzla Belediyesi ise açıklamasında, “İlçemiz genelinde hissedilen koku ile ilgili bütün ekiplerimiz sanayi bölgelerine intikal etmişlerdir. Konu ile ilgili İBB, Emniyet ve İSKİ ekipleri ile koordineli araştırılmaktadır.” ifadelerine yer verdi.
Öte yandan ​İGDAŞ, “Tuzla İstasyon Mahallesi’nde hissedilen kimyasal kokunun doğalgaz ile ilgisi bulunmadığı tespit edilmiştir, kamuoyuna saygıyla duyurulur” açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA/TRT Haber

One comment

  1. tuzladaki olaydan öncede pendik burnuda bati mah . sabahlari ve aksamlari bir koku
    yayiliyor pendik civarida arastirilmasi gerekiyor diye dusunuyorum demekki pendiktede kaçak kimyasal döküm yapiliyor