“Türkiye’nin En Kalabalık Katılımlı Airsoft Etkinliği” OTTO Doğa Park’ta Yapıldı

OTTO Doğa Park, “Türkiye’nin en kalabalık katılımlı Airsoft Etkinliği”ne ev sahipliği yaptı. Tertiplenen festivale 38 farklı takım ve 500’ün üzerinde gönüllü katıldı. 30 Eylül Cumartesi – 1 Ekim Pazar günlerini kapsayan iki günlük Airsoft Festivali gerçekleştirildi.

OTTO Doğa Park; Gaziantep, Ankara, Eskişehir, İzmir, Adıyaman, İstanbul, Bursa gibi birçok farklı ilden katılımcıya ev sahipliği yaptı. Festivale 38 farklı takım ve 500’ün üzerinde gönüllü katıldı.

Her iki gün de çok yağmurlu bir hava olmasına rağmen etkinlik bu alanda Türkiye’de en yoğun katılımın sağlandığı organizasyonlardan biri niteliğindeydi.  

Airsoft Etkinliğinde; farklı meslek gruplarından insanlar yeni hobidaşları ile tanışma ve kaynaşma imkânı da buldu. Katılımcılar bazen ekip ruhu ile iş birliği yaparlarken, bazen de rakip olup sahada derin stratejilerle mücadele ettiler. Günün sonunda saygı ve dostluk kazandı.

Organizasyon katılımcıların anlamlı Kızılay kan bağışı ile bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere son buldu.

OTTO AFET ARAMA KURTARMA EĞİTİM ALANI OLUŞTURULUYOR

OTTO Doğa Park Genel Müdürü Murat Öztürk organizasyon ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şu sözlere yer verdi: “Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen orman yangınları, sel vb. gibi afetlere yönelik olarak; afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların kazandırılması, can kayıplarının önlenmesi adına; arama kurtarma, dağcılık, doğada yaşam becerileri kazandırmayı amaçlayan OTTO Afet Arama Kurtarma Eğitim Alanı oluşturmaktayız.

Alanda; SAKUT (Siyad Arama Kurtarma Timi) ve BADSAR (Birleşik Airsoftcular Arama Kurtarma Derneği) iş birliği ile yaklaşık 550 kişiyi kapsayan (Hekim, hemşire, dalgıç, yazılım mühendisi, üniversite öğrencisi, inşaat işçisi, arama kurtarma eğitmeni, dağcı, eski asker, dron eğitimcisi vb.) AFAD Gönüllüsü ve Orman Yangınları Gönüllüsü olan yetişmiş insan gücü ile alanımızda yüzlerce insanın kullanabileceği afet arama kurtarma eğitimleri, dağcılık, ilk yardım gibi faaliyetler gerçekleştirilecek.”

PROJEYE DESTEK BEKLENİYOR

Murat Öztürk sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bitki örtüsü, hayvan ve insan hayatını önceleyen çok önemli bir sosyal sorumluluk projesini başlatıyoruz. Bu hususta sahada aktif çalışan kamu/özel tüm STK ve belediyeleri paydaş olmak üzere iş birliğine çağırıyoruz.”

OTTO DOĞA PARK ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve rezervasyon için

  • İletişim: ottodogapark: 0533 934 68 86
  • otto.restoran: 09.00 – 22.00 / 0533 019 06 20
  • toprakokulu: 0533 934 68 86
  • ADRES: Kurna Mah. Kurtdoğmuş Yolu Cd. No:65 Otto Doğa Park

Kaynak: Pendik Gazetesi – Metin Yazıcı