TSK’dan Açıklama Yapıldı – El Bab’da 4 Şehit

​TSK’dan son dakika açıklaması…

Suriye’de Fırat Kalkanı harekatı devam ediyor. El Bab şehrinde DEAŞ unsurlarının saldırısıyla 2 asker Şehit oldu, 15 asker yaralandı. Yaralanan askerler tedavi için Kilis Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Şehit askerler ise helikopter ile Gaziantep’e gönderildi. Öğleden sonra da süren çatışmalarda iki asker daha Şehit oldu ve Şehit sayısı dörde yükseldi.

El Bab Operasyonu sırasında Şehit olan 4 askerin kimlikleri belli oldu. 

Şehitlerin isimlerinin Üsteğmen Tarık Koçoğlu, Uzman Çavuş Mahmut Uslu, Astsubay Kıdemli Çavuş Yahya Efiloğlu ve Uzman Çavuş Gökhan Kılıç olduğu belirtildi.

Şehit Gökhan Kılıç’ın babası Mehmet Kılıç [FOTOĞRAF: DHA]
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 8 Şubat 2017 sabah saatlerinde DEAŞ terör örgütü ile süren çatışmalar esnasında 2 askerin Şehit olduğunu, 15 askerin ise ise hafif şekilde yaralandığını bildirdi. 

Şehidin annesi Fadime Kılıç

 

[Fotoğraf: DHA]


 TSK’dan yapılan açıklamada: “Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 8 Şubat 2017 sabah saatlerinde DEAŞ terör örgütü ile süren çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 15 kahraman silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz” denildi.

Şehit babası Abdullah Efiloğlu

 

[Fotoğraf: AA]


ŞEHİT CENAZELERİ GAZİANTEP’E GELDİ

Suriye’de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütü DEAŞ üyeleri ile çıkan çatışmada Şehit olan 2 askerin Türk bayrağıyla sarılı cenazeleri, helikopterle Gaziantep’e getirildi. Gaziantep’te sağlık görevlileri tarafından ambulanslara taşınan cenazeler, otopsi işlemleri için morga götürüldü.
2 ASKER DAHA ŞEHİT OLDU

El Bab’da dün geceden bu yana terör örgütü DEAŞ ile süren çatışmalarda öğleden sonra 2 asker daha Şehit oldu. Gün içerisinde Şehit olan asker sayısı 4’e yükselirken, 169 gündür devam eden harekattaki Şehit sayısı ise 60 oldu.

1 Şehit Komşu İlçe Kartal’dan… 

Saldırıda Şehit olan Uzman Çavuş Mahmut Uslu Pendik’e komşu Kartal’da ikamet ediyordu. 

*Mehmet Uslu’nun cenaze bilgileri paylaşılacak… 

Şehit Uzman Çavuş Mahmut Uslu 

Şehit Uzman Çavuş Mahmut Uslu