Son Dakika

Ticari Amaçlı Kermeslere Son

Şubat 17th, 2018 | by sancakyazar
Ticari Amaçlı Kermeslere Son
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

Pendik Belediyesi, son zamanlarda artış gösteren ticari amaçlı kermeslere düzenleme getirdi. Pendik Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Hakkı Aysan, yeni düzenlemeye göre yalnızca kapalı alanlarda açılmasına izin verilecek kermeslerde yiyecek içecek satışının da yapılamayacağını belirtti.

Pendik Belediyesi son zamanlarda artış gösteren kermeslerle ilgili yeni düzenleme getirdi. Yeni düzenlemeye göre zabıta ekiplerince sıkı denetime tabi tutulacak kermeslerin sokak aralarında ya da boş arsa üzerlerinde gelişigüzel açılmasına izin verilmeyecek. Kermesler yalnızca kapalı alanlarda veya salonlarda yapılabilecek. Yine imalatı denetlenemediği için kermeslerde gıda ürünlerinin satışına da izin verilmeyecek. Kermeslerde yalnızca el işi, ahşap işi, çizim, tasarım ve yöresel ürünlerin satışı yapılabilecek.

Vergiden muaf satışlar haksız kazanç sağlıyor, yerleşik esnafa da zarar veriyor

Kermes faaliyetlerinin kapalı alanlara taşınarak vatandaşlardan gelen görüntü, gürültü ve çevre kirliliği şikâyetlerinin önüne geçileceğini belirten Pendik Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Hakkı Aysan: “Önümüzdeki süreçte imalat aşamasında denetimi gerçekleştirilemediği için tedbir olarak kermeslerde yiyecek içecek satışına izin vermeyeceğiz. Geleneksel adı altında yıl içinde defalarca kurulan kermesler haksız rekabete sebep oluyor. Vergiden muaf gerçekleştirilen satışlarla haksız kazanç sağlanıyor. Bu durum vergisini veren esnaflara zarar veriyor. Uygulamayla esnafımızın da hoşnutsuzluğu ve konuyla ilgili şikâyetleri ortadan kaldırılacak.” dedi.

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\\\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.