Sıhhi Tesisatçılık Eğitimi Verilecek


Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünün vatandaşları meslek sahibi yapmak üzere açtığı kurslara bir yenisi eklendi. İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenecek Sıhhi Tesisatçılık Kursu için kayıtlar başladı.

İMKB Teknik Lisesi İnşaat Bölümü Atölyesinde verilecek eğitim için başvurular İŞKUR üzerinden alınacak. Kurs, 11 Şubat’tan itibaren haftada 4 gün olmak üzere Haziran’a kadar devam edecek. Toplam 576 saat sürecek eğitim sonunda Halk Eğitim Merkezi tarafından sertifika verilecek. Kursiyerler eğitim süresince ise İŞKUR tarafından günlük harçlık alacak. Toplam kontejanı 15 kişi olan kursa kayıt için adayların en az ilkokul mezunu olması, İŞKUR’a kayıt yaptırması ve aktif çalışan olmaması gerekiyor.

Kursların biri bitiyor, diğeri başlıyor

Pendik Belediyesinin düzenlediği ve büyük ilgi gören Mantar Yetiştiriciliği Kursu’nun 3.sü 16 Şubat’ta Kavakpınar Mahallesi Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nde açılacak. Her hafta cumartesi günü verilecek kurs, toplamda 10 hafta sürecek. Ballı Emeklilik Projesi kapsamında sürdürülen hemşehri derneklerine yönelik Arıcılık Kursunun 9.su da 18 Şubat’ta yine Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nde başlayacak. Arıcılık öğrenecek Pendikliler ise bu kez Sinoplu hemşehriler olacak.