Terk Edilen Bebeğin Ailesi Göz Damlasından Bulundu

Tuzla’da terk edilen yeni doğmuş bebeğin ailesi, polis ekiplerinin filmleri aratmayacak takibiyle bulundu.

Terk edilen bebeğin yayında bulunan göz damlasının satıldığı Pendik’teki eczaneyi tespit eden ekipler, önce Tacikistan uyruklu anneye, ardından da dizilerde figüranlık yapan babaya ulaştı. Tacikistan uyruklu anne, baba ve bebeğin anneannesi gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, 22 Mayıs tarihinde Tuzla Aydıntepe Mahallesi’nde bir evin önüne bırakılan yeni doğmuş bebeği gören vatandaşlar, polise haber verdi. Olay yerine gelen Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, bebeği koruma altına aldı. Tuzla Asayiş Büro ekipleri ve mobil okul timleri, bebeğin anne ve babasının bulunması için adeta filmleri aratmayan bir çalışma gerçekleştirdi. Bebeğin terk edildiği sırada yanında bulunan ilacın barkodunu inceleyen ekipler, aileyi bulmak için ilk adımı attı.

İlacın Pendik Fatih Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir eczaneden satıldığını tespit eden ekipler, eczanenin güvenlik kamera kayıtlarını inceledi. Yapılan araştırmada ilacı Mustafa B. isimli vatandaşın aldığı tespit edildi. Bunun üzerine B.’nin ifadesine başvuruldu. Mustafa B. mahallede tanımadığı yabancı uyruklu bir kadının çocuk doğurduğunu ve annesinin ihtiyacı olduğu için yardım amaçlı olarak çeşitli malzemeler ve ilaç aldığını söyledi. Polis, bu kez de Mustafa B.’nin ifadesinde belirttiği Pendik’teki adrese gitti. Ekipler zili çaldığında Tacikistan uyruklu S. M. isimli kadın kapıyı açtı. S. M. bebeğin kızı S. A. ‘ya ait olduğunu itiraf etti. S. M. ifadesinde, kızı S. A. ‘nın evde doğum yaptığını ve bakacak durumları olmadığı için Tuzla’da bir evin önüne bıraktığını anlattı.

Bunun üzerine S. A. polis ekipleri tarafında eve çağrıldı. Genç kadın, bebeğin babasının Tacikistan uyruklu A. K. olduğunu söyledi. Çeşitli dizilerde figüranlık yaptığı öğrenilen A. K. Mecidiyeköy’deki adresinde gözaltına alındı.

Yürütülen soruşturmaya ilgili gözaltına alınan baba A. K. anne S. A. ve anneanne S. M. emniyetteki işlemlerinin arından adliyeye sevk edildi.

(İHA)