Temizlik İşçisi Bulduğu Çeki Bakın Ne Yaptı

Geri dönüşüme atık yerine mutluluk kattı

Temizlik işçisi çöpte bulduğu 35 bin liralık çeki sahibine verdi

Geri dönüşüm atıklarını almak üzere gittiği alışveriş merkezinde çöplerin içinden tahsilata hazır 35 bin liralık çek bulan Pendik Belediyesi temizlik işçisi Akın Demir, sahibine teslim etmenin gururunu yaşadı.

Bir yıl önce işe başladığı Pendik Belediyesinde geri dönüşüm araç şöförü olarak çalışan 2 çocuk babası Akın Demir, Viaport Asia AVM’deki atıkları toplarken 35 bin liralık çek buldu. Akın Demir, “Kiralama süresi dolmuş bir çadırın toplanması esnasında çöp kutusundaki zarf dikkatimi çekti. İçine baktığımda 35 bin liralık faturalı bir çek gördüm. Sahibini bulmak üzere ekip arkadaşlarımla birlikte araştırmaya başladık. Üstünde isim yazmayan çeki keşide eden firmaya ulaşarak, son verdikleri kişiyi bulduk.” dedi.” dedi.

Çekin sahibi işadamı Metin Demir de ekibe teşekkür ederek, “ Hafta sonu alışveriş esnasında kıyafet denerken montumun cebinden düşmüş. Çekin olmadığını bir gün sonra fark ettim. Tüm aramalarıma rağmen bulamadım. Tam umudumu kaybetmiştim ki çekin bulunduğu haberini aldık. Allah arkadaşlardan razı olsun. ”dedi.

Pendik belediyesi geri dönüşüm ekibi de çeki sahibine teslim ettikleri anı sosyal medyadan paylaştı.


Olaydan haberdar olan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, aşağıdaki fotoğrafları kendi sosyla medya hesabından paylaşarak şu açıklamayı yaptı: “Geçtiğimiz yıl esnaf gezileri sırasında karşılaştığımız Akın kardeşimiz mobilya mağazasında işlerinin istediği gibi gitmediğini ve iş aradığını bizimle paylaşmıştı. 
Bizde onu belediyemizin sınavlarına girmesinin yararlı olacağını ifade etmiştik.
Sınavları geçip ekibimizde işe başlayan kardeşimize bizleri gururlandırdığı için teşekkür ediyorum. 
Bu güzel davranış için Akın Demir’i biz de altın ile ödüllendirdik.”