Süleyman Turan: “Pendik Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayıyım”

İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, Pendik Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım ile konuyu görüştüğünü aktaran Turan, partisinden Pendik Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, basın mensupları ile cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri sonrası genel bir seçim değerlendirmesi yaptı.
Turan değerlendirmesinde, “Öncelikle yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve mecliste çoğunluğu sağlayan AK Parti’yi bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

“2023 seçimlerinde istediğimizi tam olarak elde edemesek de oyumuzu artırdık.”
İlçe Başkanı Turan: “İYİ Parti olarak seçimlerde oyumuzu ve milletvekili sayımızı az da olsa artırmış olmamıza rağmen, beklediğimiz sonucu elde ettiğimizi söyleyemem. Seçim sonrası parti içindeki yetkili kurullarımız ile mevcut sonuçları masaya yatırarak irdeledik. Almamız gereken dersleri aldık.Yükselmekte olan bir milliyetçilik trendi var, bunun farkındayız.”

“Seçim ittifakımız bitti. Yeni ittifaklar olur mu zaman gösterecek.”
Turan açıklamasının devamında şunları söyledi: “Bildiğiniz üzere 2019 yerel seçimlerinde de 2023 genel seçimlerinde de partimiz Millet İttifakı içerisinde yer aldı. Bu ittifak seçim ittifakıydı. Seçimler bitti. Şimdi her siyasi parti kendi düşüncelerini özgürce ifade etmeye devam edecekler. Önümüzde bir yerel seçim var. Biz istiyoruz ki Pendik’te bir seçim ittifakı yapılacaksa, bu ittifakın adayı İYİ Parti içerisinden çıksın.
Biz İYİ Parti olarak 5.5 – 6 yıllık bir partiyiz. Halkımız partimizin bu süreçte barajın üstünde tuttu. Mecliste yer almamızı sağladı. Önümüzün de açık olduğunu, ilerleyen süreçte vatandaşlarımızın desteğini artırarak İYİ Parti’yi iktidara taşıyacağına inanıyorum.”

Pendik Belediye Başkanlığı için adayım.”
“Biliyorsunuz, önümüzde yerel seçim var. Genel kurultayımız ve ardından bayram tatilinden sonra çalışmalarımıza yeniden hız vereceğiz.
Ben de, seçimlerde partimden Pendik Belediye Başkan Aday Adayıyım. Yaklaşık 5 yıldır ilçe başkanlığını yürütmekteyim. Dolayısı ile vatandaşlarımızla yoğun bir temas içerisinde bulundum. İlçemizin sorunlarına, ihtiyaç duyduğu hizmetlere, insanlarımızın beklentilerine oldukça vakıfım. Siyasi donanım, eğitim, tecrübe, liyakat anlamında da bu vazifeyi layıkı ile yerine getirebileceğime inancım tamdır.”

Toplantı daha sonra soru-cevap bölümü ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.