Süleyman Turan, İYİ Parti Pendik Belediye Meclis Üyesi Adaylarını Tanıttı

İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan, İlçe Başkanı Mithat Kabadayı ile birlikte Pendik Belediye Meclis Üyesi adaylarını tanıttı. Basın mensuplarının da ilgiyle takip ettiği toplantı Ada Tesisleri’nde tertiplendi.

Kahvaltı programında meclis üyelerini tanıtan İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan, listelerinin şeffaf ve her kesimden insanın bir arada olduğu bir liste olduğunu söyledi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İYİ Parti Pendik ilçe Başkanı Mithat Kabadayı, tüm meclis üyesi adaylarına başarı diledi.

Süleyman Turan ise, İYİ Parti’nin hür ve müstakil bir şekilde seçimlere gireceğini ve bunun zorluklarının da farkında olduklarını ifade etti. İYİ Parti’nin diğer partilerin de tek başına seçimlere girmelerine öncülük ettiğini ve 31 Mart’tan sonra bunun daha net fark edileceğini vurguladı.

Turan sözlerini şöyle sürdürdü; ”İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı’nın ve Süleyman Turan’ın listesi hakkaniyetli bir şekilde yapıldı. Yapılan sıralama gerçekten adaletli bir sıralama olduğu hep söylendi bu da beni çok mutlu etti ve çok ta gurur duydum. Hiç bir arkadaşımı kırmadan incitmeden bu güne kadar özellikle 5 yıllık ilçe başkanlığım süresince hem partimize emek veren Teşkilat mensuplarımızı hem de dışarıda bize oy kazandıracak sivil toplum kuruluşlarımızı ve kanaat önderleri olarak düşündüğümüz arkadaşlarımızı listemize dahi ederek bu sürece girmiş olduk. Allah bizleri ve sizleri de Pendik halkına mahçup ettirmesin inşallah.” dedi.

Turan, Pendik’te gücü elinde bulunduran iki yapıyla mücadele ettiklerini belirterek; ”Bir yandan iktidar ve yerel belediyenin gücünü arkasına alan bir adayla, diğer tarafta da büyükşehir belediye gücünü ve muhalefet gücünü arkasına alan bir adayla yarışıyoruz.” ifadelerinş kullandı. Turan, sosyal medya üzerinden yapmış olduğu bir paylaşıma yönelik, CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı’nın bir basın mensubuna ilettiği mesajında ”onlarda CHP’nin üyelerini alıyorlar” ifadesine ilişkin olarak, İYİ Parti’nin herhangi bir parti ile ilişkisi olan bir üyeye Meclis Üyeliği teklifi götürmediklerini ve bunun ispat edilmesi halinde adaylıktan geri çekileceğini, ispat edilmezse Tarık Balyalı’nın istifa etmesi gerekeceğini söyledi.