Pendikspor’un Yeni Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez Oldu

Süper Lig’e yükseldikten sonra Pendikspor’un başına getirilen üçüncü teknik direktör İbrahim Üzülmez oldu. Ivo Vieira ile yollarını ayıran kırmızı beyazlılar, son olarak Eyüpspor’u çalıştıran İbrahim Üzülmez ile anlaştı. Üzülmez, geçen sezon Süper Lig’e kesin çıkması beklenen Eyüpspor ile bu hedefe ulaşamamıştı.

Ligin bitimine 11 hafta kala Portekizli Teknik Direktör Ivo Vieira ile yollarını ayıran Siltaş Yapı Pendikspor, son olarak Eyüpspor’u çalıştıran İbrahim Üzülmez ile anlaştı. Resmi açıklamada; “Hoş Geldin İbrahim Üzülmez! Kulübümüz, teknik direktörlük görevi için İbrahim Üzülmez ile anlaşma sağladı. Kulübümüze ve camiamıza hayırlı olmasını dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

4 yıl sonra Süper Lig’e dönecek
Süper Lig’de son olarak 2020 yılında Ankaragücü’nü çalıştıran İbrahim Üzülmez, 4 yıl aradan sonra Süper Lig’e geri dönmüş olacak. Üzülmez, 2023’te Eyüpspor’u çalıştırıyordu.

Pendikspor’daki ilk antrenmanına çıktı.

Pendikspor Çınardere Tesisleri’nde ilk antrenmanına çıkan Beşiktaş’ın eski futbolcusu İbrahim Üzülmez, teknik direktör olarak Pendiksporlu futbolculara ilk talimatlarını verdi. Gökcan Kaya, Alpaslan Öztürk gibi Pendikspor’un önemli oyuncularının yüzündeki tebessüm ise dikkatlerden kaçmadı.