Şampiyon Sporcular ve Antrenörler Ödüllendirildi

Pendik Belediyesi uluslararası ve ulusal turnuvalarda derece yapan sporculara ödüllerini törenle takdim etti. Törene katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Pendik’te yoğun bir genç nüfusa sahibiz. Bu kardeşlerimizin yeteneklerine göre sağlıklı bir yaşam için sportif faaliyetler yapmasını istiyoruz. Şuanda Pendik’te 13 spor kompleksi var, donanımlı 2 yeni tesisimiz de hizmete açılacak. Sizler için yatırımlarımız devam ediyor.” dedi.

Pendik Belediyesi, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığında düzenlenen Pendik Yıldızları Şampiyon Sporcular ve Antrenörler Ödül Töreni’nde sporculara ödülleri takdim edildi.

İlçe genelindeki Amatör Spor Kulüpleri bünyesinde çeşitli branşlarda lisanslı sporcu olarak veya ferdi lisanslı sporcu olarak 2021 yılında derece yapan sporcular, antrenörleriyle Pendik Millet Bahçesi’nde düzenlenen ödül törenine katıldı. Ulusal ve uluslararası platformlar, Türkiye şampiyonaları, il ve ilçe turnuvalarında başarı göstererek derece elde eden sporculara ödüllerini Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin takdim etti. Törende yaptığı konuşmada her daim sporu ve sporcuyu desteklediklerini vurgulayan Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Çok büyük gayretler gösterdiniz, çok çalışıp antrenmanlar yaptınız. Gayretlerinizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Pendik’te yoğun bir genç nüfusa sahibiz. Bu kardeşlerimizin yeteneklerine göre sağlıklı bir yaşam için sportif faaliyetler yapmasını istiyoruz. Şuanda Pendik’te 13 spor kompleksi var, donanımlı 2 yeni tesisimiz de hizmete açılacak. Sizler için yatırımlarımız devam ediyor.” ifadelerinde bulundu. Konuşmasının ardından sporcularla bir araya gelen Belediye Başkanı Ahmet Cin sporculara ve antrenörlerine ödüllerini takdim etti, başarılarından dolayı kutladı. Alanda sporcuların deneyimlemesi için aynı zamanda mobil okçuluk ünitesi yer aldı.