“Sağlıklı Ekmek” İçin Sıkı Denetim – Tuvaletin Yanında Un Depolamışlar

Ekmek fırınlarına yönelik denetimlerine aralıksız olarak devam eden Zabıta Ekipleri, ürettiği ekmekleri ve üretim ham maddelerini uygun olmayan koşullarda sakladığı tespit edilen bir fırına, idari para cezası uyguladı. İmalathane ise mühürlenerek üretimden men edildi.

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetim Ekipleri ilçedeki ekmek fırınlarına yönelik hijyen denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Vatandaşların sağlıklı ve hijyenik ekmek tüketebilmesi için denetimlerini aralıksız sürdüren ekipler, ekmek fırınları, hamur tekneleri, maya ve tuzlar, un depoları ve ekmek üretiminde kullanılan her türlü malzemeyi tek tek kontrol ediyor. Tüm kontroller sonunda üretilen ekmekler gramaj yönünden de denetleniyor. Uygun üretim yapmayan fırınlara cezai işlem uygulanıyor, söz konusu fırınlar gerektiğinde üretimden men ediliyor. 

Son denetimlerde ürettiği ekmekleri ve üretim ham maddelerini uygun olmayan koşullarda sakladığı tespit edilen bir fırına idari para cezası uygulanırken, imalathane mühürlenerek üretimden men edildi. Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri tarafından halk sağlığı adına denetimlerin sürdürüleceği bilgisi verildi.