Röportaj Konuğumuz: İrfan Buz

Süper Lig’in deneyimli teknik direktörü İrfan Buz röportaj konuğumuz oldu. Pendikli bir isim olan Buz, ligin bitimine 4 hafta kala Samet Övüç’ün sorularını yanıtladı. İrfan Buz, Pendikspor hakkında da konuştu.

1967 yılında Pendik’te dünyaya gelen İrfan Buz, 1956 yılında Sancak Bölgesi’nden – Novi Pazar’dan Pendik ilçesine gelen bir aileye mensup.

UEFA Pro Lisans sahibi olan İrfan Buz, eğitiminin büyük bir bölümünü Almanya’da aldı. Alman Teknik Direktör Christoph Daum ile de çalışan Buz; Bursaspor, Gençlerbirliği, Samsunspor, Yeni Malatyaspor, Giresunspor, Şanlıurfaspor gibi takımlarda görev aldı.

Almanya Milli Takımı altyapılarında da 8 yıl görev alan İrfan Buz, Türkiye Milli Takımı için de gözlemcilik yaparak İrfan Can Kahveci, Ozan Tufan gibi önemli oyuncuları futbola kazandırdı.

5 dil bilen Buz, Yeni Malatyaspor ile TFF 1. Lig şampiyonluğu da yaşadı. Süper Lig’in son durumu, TFF’nin içinden geçtiği süreç, Pendikspor’un ligde kalma ihtimali ve daha pek çok konuyu değerlendiren İrfan Buz, röportaj konuğumuz oldu.