PESİAD Yeni Sezonu Açtı; Basın Mensuplarıyla Buluştu

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) Başkanı A. Kadir Bayram ve yönetim kurulu üyeleri, dernek binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Dernek Başkanı A. Kadir Bayram, 2022-2023 sezonunda planladıkları projelere dair açıklamalarda bulundu.

Yeni dönem için eylem planını hazırladıklarını kaydeden PESİAD Başkanı A. Kadir Bayram, “Eylem planımız ay ay, hafta hafta hazır durumda. Yaptığımız istişareler sonucunda hazırladığımız eylem planımızla birlikte, kente ve kent insanına değer katacağımıza inanıyoruz.
PESİAD; onur kuruluyla, istişare kuruluyla, sektörler kuruluyla, denetim kuruluyla ve yönetim kuruluyla bir bütün olarak çalışmalarını yeni sezonda da sürdürecektir.” dedi.

“Gençleri önemsiyoruz.”
Pendikli TV’den Samet Övüç’ün sorusu üzerine gençlere dair projeler üretmeye devam ettiklerini kaydeden Bayram, gençlerin istihdamına yönelik de adımlar attıklarını vurguladı. Özellikle “PESİAD Kariyer” projesiyle işçi ve işvereni bir araya getirmeyi planladıklarını, bunun için de çalıştıklarını ifade etti.

Geçen yıl Pendik’te 26 ana sınıfını baştan aşağı tefriş ettiklerini ifade eden Bayram, bu çalışma döneminde de sosyal, kültürel ve ekonomi alanlarında kente değer katacak çalışmaların içinde olacaklarını dile getirdi.

Pendik’te mevcut 650 sanayici, 1.200 ihracatçı ve 95 binden fazla vergi mükellefinin olduğunu söyleyen PESİAD Başkanı Bayram, “Üreten bir şehiriz. Bunu, yaptığımız ihracattan anlıyoruz. Önceden Pendik, Türkiye ihracatının binde yedisini karşılıyordu. Şimdi ise bu rakam yüzde bire geldi. Bu gelişme bizi oldukça mutlu ediyor. Ancak güzel şeyler olduğu gibi iş insanlarımızın sıkıntıları da olabiliyor. Bununla ilgili yaşadığımız bir sıkıntıdan bahsetmek istiyorum. Sanayicilerimiz maalesef eleman sıkıntısı çekiyor. Gerek nitelikli gerekse de vasıfsız eleman bulma noktasında bu durum söz konusu. İşte tam da bu noktada niyetimiz ‘PESİAD Kariyer’ ile bu yaraya melhem olmak.” diye konuştu.

Daha sonra gazetecilerin çeşitli konularda sorduğu soruları cevaplandıran Bayram, yıl içerisinde Fas ve ABD gezilerinin olacağını, ihracatı artırmaya ve sanayicilerin ufkunu açmaya yönelik çalışmaların da devam edeceğini vurguladı.

Samet Övüç – Pendikli TV