PESİAD Pendik’e 25 Ana Sınıfı Kazandıracak

Son Güncelleme 01/04/2022 tarihinde yapıldı

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) yönetim kurulu üyeleri, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya’nın çağrısı üzerine harekete geçerek Pendik’e 25 yeni ana sınıfı kazandıracak. Bu sayede yaklaşık 700 Pendikli çocuk modern sınıflarda eğitim ve öğretim alabilecek.

PESİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Bayram, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya’yı ziyaret ederek Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz’ın da katılımıyla, Pendik’e kazandırılacak 1 Milyon Türk Lirası bedelli 25 ana sınıfı için protokolü imzaladı.

İmzalanan protokole göre PESİAD, Pendik’teki 25 ana sınıfının A’dan Z’ye tefrişatını sağlayacak. Söz konusu ana sınıfları, en modern teçhizatlar kullanılarak hizmete hazır hâle getirilecek. Böylece her dönem yaklaşık 700 çocuk bu ana sınıflarında eğitim ve öğretim görecek.

“Protokolümüzün ilçemize ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz”
ifadelerinde bulunan PESİAD Başkanı A. Kadir BAYRAM; “Sınıflarımıza hayırsever iş adamı PESİAD üyelerimizin de isimlerini vereceğiz” dedi.

Pendikli TV ailesi olarak; bu projeye imza atan paydaşlara teşekkür ediyor, çocuklarımıza eğitim süreçlerinde başarılar diliyoruz.