Pendik’te Ramazan Ayı Etkinlikleri Başlıyor

Pendik Belediyesi Ramazan ayı öncesi hazırlıklarını tamamladı. Ramazan’a özel birçok program ve etkinlik hazırlandı.

Pendik Belediyesi paylaşma ve kardeşliğin ruhunu yansıtan Ramazan ayını Pendikliler’e dolu dolu yaşatacak. Düzenli olarak devam eden ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmeti Ramazan ayında da devam edecek. Her gün 1.500 porsiyon yemek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Millet Bahçesi’nde kurulacak 1.000 metrekarelik çadırda hemşehri dernekleri iftar sofralarında buluşacak. Metro çıkışları ve devlet hastanesi acili önünde iftar vaktinde evine yetişemeyeceklere her gün 1.000 kişilik sandviç, su, hurma ve meyve suyundan oluşan iftariyelik ikram edilecek.

23 Nisan’da çocuk iftarı
Emniyet mensupları, sağlıkçılar, taksi durakları gibi iftar vakitlerinde görevi başında bulunan vatandaşlara iftar yemeği ikram edilecek. Vefa Kıraathanesi üyelerine haftada üç kere iftar yemeği verilecek. Pendik genelinde bulunan 65 yaş ve üstü 8 bin vatandaş, Ramazan ayı boyunca evlerinde ziyaret edilerek kendilerine pide ve hurma ikram edilecek. Yetim ve Öksüzlere bayramlık giysi verilecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara yönelik iftar programı düzenlenecek.

Ramazan’a özel kültür programları
Ramazan ayı boyunca birbirinden güzel sohbet programları, konserler ve sergiler iftardan sonra Pendiklilerle buluşacak. Mustafa Cihat, Ahmet Özhan gibi birbirinden değerli birçok sanatçı Pendiklilerin gecelerine neşe katacak. Yine Nihat Hatipoğlu, Mustafa Kara ve Hayati İnanç gibi fikir adamı ve akademisyen sohbet programlarında Pendiklilere hitap edecek.