PESİAD Depremzedeler İçin “Geçici Barınma Merkezi”ni Devreye Alıyor

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) deprem bölgesinden Pendik’e getirelecek depremzdeleri için tahsis edilmek üzere, “Depremzede Geçici Barınma Merkezi”ni hazırlıyor. Merkezin her türlü ihtiyacı Pendik Sanayici ve İş Adamları tarafından karşılanarak hizmete alınması planlanıyor.

Dernekten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“1. “PESİAD Depremzede Geçici Barınma Merkezi” için tahsis edilen binanın iç tadilat çalışmalarına hızlı bir şekilde başlandı.
2. Gün içerisinde tamamlanacak olan iç onarım çalışmaları sonrasında, günlük yaşam alanı için temin edilen eşya, araç ve gereçlerin katlara yerleştirilmesi planlanmaktadır.
3. Şuana kadar deprem bölgesinden gelen 27 misafirimizin konaklamaları Pendik İlçemizin çeşitli yerlerinde devam etmekte olup, PESİAD Barınma Merkezi’nin tamamlanmasından sonra Barınma Merkezi’ne yerleştirileceklerdir.
4. Yaklaşık 35 kişi kapasiteli Barınma Merkezi’nde depremzedelerimizin her türlü ihtiyacı PESİAD tarafından karşılanacaktır.
Ülkemizi derinden yaralayan deprem felaketi sonrasında PESİAD çatısı altında ilk günden itibaren duyarlılık göstererek, yardımlarını esirgemeyen değerli PESİAD üyelerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.”