Pendik’teki Ardahanlılar Depremzedeler İçin Seferber Oldu

Pendik Ardahan İl Derneği üyeleri depremzedeler için harekete geçti. Pek çok sivil toplum kuruluşu gibi Ardahanlılar da deprem bölgesine yardım etmek için çalışmalar yürütüyor.

Yardım kapmayasında alınan ürünler; 50 adet tek ve çift kişilik yatak, 400 adet tek ve çift kişilik battaniye, 10 adet Soba,  50 adet 5 yaş ile 15 yaş kız erkek karışık mont, 200 çift kız ve erkek çocuk olmak üzere bot, 400 koli bebe bisküvisi ,12 palet su, 75 adet çift kişilik yatak, 50 çift Eldiven , 50 adet bere, 125 adet battaniye, 10 adet 10 kiloluk pirinç, 10 adet 10 kiloluk bulgur, 5 kiloluk 15 adet salça, 500 adet makarna, 40 kiloluk  2 teneke zeytin, 50 kiloluk 2 koli kuru fasulye, 5 koli meyve suyu, Bay bayan içlik, 800 çift bay bayan bot ayakkabı olmak üzere özenli paketlenmesi ile kutularda yerlerini aldı.

Dernek Başkanı Azimkar Altıntaş yaptığı açıklamada; “Pendik Ardahan İl Derneği olarak deprem bölgesindeki acıya feryada duyarsız kalmaz dedik. Çok şükür sesimiz bir nebzede olsa duyuldu. Dernek yönetim kurulumuz sağ olsunlar gereken ihtimamı ilgiyi gösterdiler yine de göstermeye gayret edecekler inşallah.  Yardımını esirgemeyen herkesten rabbim razı olsun. Adnan Köroğlu, Volkan Altıntaş, Ayşe Olgun, Taşkın Şahin, Cavit Yıldırım, Necdet Işık, Ahmet Avşar, Kenan Çağlar, Önder Akpınar, Suat Baytar,  Azimkar Altıntaş, Emre Tuna, Güven Köroğlu ve isimlerini açıklamayan yüreği güzel dostlarım çok sağ olun çok teşekkür ederim kesenize bereket olsun inşallah.” dedi.