İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan’dan İlk Röportaj Pendikli TV’ye…

İki dönemdir Pendik’te ilçe başkanı olarak görev yapan ve 25 Ekim 2023 tarihinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Pendik Belediye Başkanı olarak açıklanan Süleyman Turan, süreçteki ilk röportajını Pendikli TV’den Samet Övüç’e verdi. İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan röportajın bir bölümünde; “2019’daki seçimlerde hem Pendik’te hem de İstanbul’da biz CHP’li adayları destekledik, şimdi sıra onlarda…” dedi.

İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı’nda, İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, Pendik Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmış ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan’ın elini havaya kaldırmıştı.

Süleyman Turan, İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı olduktan sonra ilk özel röportajını Pendikli TV’ye verdi. Samet Övüç’ün sorularını yanıtlayan Turan, başlıklar hâlinde şu sorulara cevap verdi:

-Pendik Belediye Başkan Adayı olarak açıklandınız, bu süreç nasıl gerçekleşti?
-Gerçekten seçilebileceğinize inanıyor musunuz?
-Belediye başkanı seçilirseniz mevcut belediye personeline yaklaşımınız nasıl olacak?
-Belediyeyi yönetecek ekibiniz hazır mı?
-Diğer siyasi partilerin aday belirleme sürecine dair ne düşünüyorsunuz?
-Pendik özelinde CHP ile ittifak yapacak mısınız?
-İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla Pendikspor için ne görüştünüz?
-Pendik’te gördüğünüz en büyük 3 sorun nedir ve çözüm önerileriniz hazır mı?

31 Mart 2024 seçimleri öncesi, İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı’nda yapılan röportaj, Pendikli TV sosyal medya mecralarında yayında…

Samet Övüç – Pendikli TV