PESİAD “Cumhuriyetimizin 100. yılı Hatıra Ormanı” Projesine İmza Attı

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) “Cumhuriyetimizin 100. yılı Hatıra Ormanı” açılış programını Kurnaköy’de tertipledi. İlçe protokolünün, PESİAD üyelerinin ve öğrencilerin katılım sağladığı etkinlikte büyük bir coşku hakimdi.

PESİAD Başkanı A. Kadir Bayram ve yönetiminin de yer aldığı açılışta; Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya, MHP Pendik İlçe Başkanı Kerim Kaya, İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt, Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Yasin Kadıoğlu, Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz ve STK temsilcileri de hazır bulundu.

PESİAD Başkanı A. Kadir Bayram kürsüdeki konuşmasında şu sözlere yer verdi:
“PESİAD Yönetim Kurulu olarak geçtiğimiz günlerde ‘Doğal hayatı koru gelecek için bir adım at’ sloganı çerçevesinde, güzide ilçemize bir hatıra ormanı katma heyecanımızı sizlerle paylaşmıştık. Hafızalarda yer edeceği, gelecek nesilleri heyecanlandıracağı ve teşvik edeceği düşüncesi ile bu projemizi gerçekleştiriyoruz. Atalarımızın bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin ikinci asrına başlarken tıpkı onlar gibi bizlerin de temel gayesi sonraki nesillere her anlamda daha rahat nefes olabilecekleri bir Türkiye’yi bırakmaktır.”