Pendik’ten Halep’e Yardım

Halep’teki savaş mağdurları için düzenlenen  “Kardeşlik Seferberliği ” kapsamında Pendik’te  21 Tır yardım malzemesi toplandı. Toplamda 211 tırlık yardım konvoyu, Maltepe Sahil Alanı’nda düzenlenen törenle yola çıktı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığının başlattığı “Kardeşlik Seferberliği” kapsamında Pendik Belediyesinin de aralarında bulunduğu ve yerel yönetimlerin işbirliğiyle hazırlanan 211 tırlık yardım konvoyu, Maltepe Sahil Alanı’nda düzenlenen törenle uğurlandı. Uğurlama törenine Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık ve çok sayıda vatandaş katıldı. AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil ve Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman da tırları uğurlayanlar arasında yer aldı.

Pendikliler seferber oldu

Düzenlenen yardım kampanyasına Pendikliler büyük ilgi gösterdi. Vatandaşlar, giyimden gıdaya, battaniyeden çocuk bezine kadar çok sayıda malzeme yardımında bulundu. Toplanan yardımlar,  tırlara yüklenmek üzere gönüllüler tarafından kolilendi. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de çalışmaları yerinde inceleyerek, kampanyaya katılan tüm vatandaşlara ve kuruluşlara teşekkür etti. Pendik’ten  toplanan malzemelerin yüklendiği  toplam 21  tır, Maltepe Sahil Alanı’nda düzenlenen törenle yola çıktı.