Pendik’ten Elazığlı Öğrencilere Kitaplarını Gönderiyorlar

Pendik Belediyesi hayat şartlarının normale dönmeye başladığı deprem bölgesi Elazığ’daki öğrencilere bağışçıların da desteğiyle kitap gönderiyor.

Deprem bölgesi Elazığ’da hayat şartlarının normale dönmesiyle birlikte okullar 24 Şubat’ta yeniden  eğitim ve öğretime başlayacak. Daha önce kuru gıda ve kıyafet yardımında bulunan Pendik Belediyesi bu kez kitap bağışında bulunuyor. Belediye kütüphanelerine üye kitapseverlerin de katkılarıyla deprem bölgesinde bulunan Hacı Hulusi Yahyağil Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Bünyamin Torğut İlkokulu ve Şehit Burhan Gatfar Ortaokulu öğrencileri için yüzlerce kitap  gönderilecek.

Test çözmeye ara verip kitap bağışına katkıda bulundular

Kitapseverlerin ve öğrencilerin bağışta bulunduğu kütüphanelerden biri de Kavakpınar Kütüphanesi oldu. Kitap okuyanların yanı sıra test çözmek ya da ders çalışmak için gelen öğrenciler kitap bağışında bulundular. Deprem bölgesi Elazığ’daki okulların kütüphanelerini daha da zenginleştirecek tarih, roman, hikaye, şiir ve araştırma konulu kitaplardan oluşan koliler bu hafta sonu yola çıkacak. 

Adem Özer: Bu kitaplar özellikle öğrencilerindeprem acısını bir nebze olsun azaltacaksa ne mutlu bize.

Nisa Yazıcı: Böyle bir yardıma aracılık ettiği için Pendik Belediyesine teşekkü ederim. Keşke imkanım olsa binlerce kitap gönderebilsem.

Fırat Tayfur: Bu kitapları okusunlar, okudukça onların yanlarından olduğumuzu hatırlasınlar. Böyle anlamlı kampanyaların devam etmesini diliyorum.