Pendik’te İntihara Kalkışan Seyyar Satıcıyı Suriyeli İnşaat İşçisi İkna Etti

Suriyeli işçi ‘Borcunu Ben Ödeyeceğim’ diyerek intihardan vazgeçirmeye çalıştı


Borcunu ödeyemeyen seyyar satıcı inşaatın dördüncü katından aşağıya sarktı yürekler ağza geldi

Pendik’te, R.G isimli seyyar satıcı, borcunu ödeyemediğini ifade ederek bir inşaatın dördüncü katına çıktı. İnşaatın dördüncü katından aşağıya sarkan şahsı, Suriyeli bir inşaat işçisi para yardımı yaparak vazgeçirmeye çalıştı. Cebinde kalan son 90 TL’yi vermeyi teklif eden Suriyeli inşaat işçi, şahsı ikna etmeye çalışırken, diğer işçiler ve polis intihara kalkışan şahsın bir anlık dalgınlığından faydalanıp kişiyi çekip kurtardı. 


Olay Pendik Kaynarca’da Aydınlı Yolu caddesi üzerinde, inşaat halindeki bir binada gerçekleşti. Seyyar satıcı olduğu öğrenilen R.G isimli şahıs, inşaatın dördüncü katına çıktı. Aşağıya atlayacağını söyleyen şahıs çevrede korkulu anlara sebep oldu.

Ardından üzerindeki kıyafetleri de çıkarıp fırlattı

Bağırmaya başlayan şahıs borcu olduğu söyledi. Sesleri duyan inşaat işçileri intihara teşebbüs eden adamın yanına gittiler ve şahsı vazgeçirmeye çalıştılar. R.G’yi vazgeçirmeye çalışan Suriyeli inşaat işçisi Muhammed Elhacı şahsa borcunu ödeyeceğini söyledi. Cebindeki son 90 TL’yi de vermeyi teklif eden Suriyeli inşaat işçisi şahsı uzun süre ikna etmeye çalıştı. Bu paranın borcunu ödemeye yetmeyeceğini söyleyen şahıs, bu sırada aşağıya sarktı.

Yürekler ağza geldi

Suriyeli işçinin ikna çalışmaları esnasında seyyar satıcının dalgınlığından yararlanan polis ekipleri ve diğer işçiler şahsı yakalayarak kurtardı.

İntihar girişiminde bulunan şahıs hastaneye götürüldü. Çevredeki vatandaşlar da böylece rahat bir nefes aldı. Şahsa cebindeki son parayı vermeyi öneren Suriyeli inşaat işçisi Elhacı olayı anlatarak, “Önce sesleri duydum baktım ki adamın biri intihara teşebbüs ediyor, ben de yanına gittim. Ne oldu kardeşim neden aşağı atlamak istiyorsun diye sordum, bana ‘çok borcum var dertlerim var’ dedi. Ben de adama söz verdim, senin borcunu ödeyeceğim dedim. Cebimden çıkardığım 90 lirayı adama verdim ama kabul etmedi, bu para benim borcumu karşılamaz dedi” diyerek yaşananları anlattı.

İHA