Pendik’te “İlköğretim Haftası” Töreni Düzenlendi

135 bin öğrenci eğitime başladı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı, Pendik’te Velibaba Osmangazi İlkokulu’nda düzenlenen “İlköğretim Haftası” töreniyle başladı. Törenle birlikte ilçedeki 146 okulda 135 bin öğrenci ve 7 bin 500 öğretmen yeni eğitim dönemine merhaba dedi. Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin yatırımlarla her sınıfta öğrenci mevcudiyetini 30’un altına düşüreceklerini söyledi.   

“İlköğretim Haftası” töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendikli çocuklara en iyi eğitim imkanını sağlamak için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. Kente kazandırdıkları okullar sayesinde yakın zamanda okullardaki tüm sınıflarda öğrenci mevcudiyetinin 30’un altına düşeceğini belirten Başkan Şahin: “Bir ülkenin en önemli meselesi eğitim. Bunun bilinciyle hareketle eğitime yatırım yapmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz da Pendik Belediyesine teşekkür ederek “Belediyemiz sayesinde Anadolu Yakası’nda en çok okul açılan ilçe olduk. Her yıl 6-7 tane okulumuz açılıyor. Başkanımıza tüm sorunlarımızı çözdüğü için teşekkür ederiz.” dedi.

Öğretmen, öğrenci ve velilere ayrı ayrı seslendi  

Törene katılan Kaymakam İlhan Ünsal ise öğrencilere “Öğretmenlerinizi iyi dinleyin, onlar sayesinde yeni şeyler öğreneceksiniz.” diye seslenirken,  öğretmenlere de “Bu ülke zor şartlar altında kuruldu. Çocuklarımıza sadece bilgi değil, aynı zamanda milli ve manevi değerlerimizi, vatanseverliği de öğretiniz.” dedi. Kaymakam İlhan Ünsal velilere de okul aile birlikleriyle sürekli diyalog halinde olmalarını tavsiye etti.

Öğrenciler yeteneklerini gösterdi

Osmangazi İlkokulu öğrencileri de önce  “Anadolu Ateşi” adlı halk oyunu, ardından da tekvando  takımının gösterileriyle yeteneklerini gösterdi.