Pendik’te Dehşet: Kız Arkadaşını Öldürüp…

Polis ekipleri 26 yaşındaki Yalçın K.’nin, 29 yaşındaki kız arkadaşı Firdevs S.’nin başından silahla vurarak öldürdükten sonra evin banyosuna gittiğini ve intihar etmeye çalıştığını tespit etti.

Pendik, Harmandere Mahallesi, Petek Sokak’ta meydana gelen olay, ihbar üzerine ortaya çıktı.

Polisi arayan bir kişi komşusunun evinden ağır kokular geldiğini ifade edince adrese giden ekipler, arkadan kilitli olan evin kapısını kırarak eve girdi. Evin içerisinde Firdevs S. ile Yalçın K.’nin cesediyle karşılaşan ekipler yaptığı incelemede, cesetlerin yanında bir tabanca buldu. İncelemelerde 2 boş kovan bulan ekipler, Yalçın K.’nın bileklerinde de kesik izleri olduğunu tespit etti. İncelemelerde, evin banyosunun kapı kollarında da kan izi tespit eden Olay Yeri İnceleme ekipleri ve cinayet büro dedektifleri dehşetin geçtiğimiz cumartesi günü meydana geldiğini belirledi.

Uzman ekiplerce yapılan çalışmalarda Yalçın K. kız arkadaşı, Firdevs S.’yi tabancayla vurup öldürdükten sonra, banyoya giderek bileklerini keserek intihar etmeyi denedi. Ölmeyince, öldürdüğü sevgilisinin yanına gelen Yalçın K. silahı bir kez daha ateşleyip intihar etti.

Firdevs S. ve Yalçın K.’nın cesetleri Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.