Pendik’te Bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nın İsmi Değişiyor Mu? 

Ömer Halisdemir twit rekoru kırdı havalimanı isteği

Bordo Bereli Ömer Halisdemir FETÖ’cü komutanı alnından vurmuştu. Twitterda #ÖmerHalisdemirHavalimanı başlığı ile açılan hashtag rekora gidiyor 

TÜRKİYE Ömer Halisdemir adını Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndaki kahramanlığı ile öğrendi. FETÖ’cü çıkan generali ‘ölümü’ göze alarak alnının ortasından vuran Ömer Halisdemir, darbecilere ilk kurşunu sıkan isim oldu.

Özel Kuvvetlerin ele geçirilmesini önleyen ve öldürdüğü generalin korumalarınca şehit edilen Ömer Halisdemir, şehadeti bir kahraman oldu.

HAVALİMANINA ADI VERİLSİN

ömer halisdemir bordo bereli şehit

Twitterda bugün zirveye çıkan isim Ömer Halisdemir oldu. Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın anlattıkları da Ömer başçavuşun hikayesinin hızla yayılmasını sağladı.

Sosyal medyada açılanTT listesinin zirvesine oturdu ve bir daha inmedi. Bazıları Sabiha Gökçen havalimanının isminin Ömer Halisdemir havaalanı olarak değiştirilmesini önerirken, bazıları da yeni yapılan 3. havalimanına adının verilmesini istedi.

Talep o kadar yoğun oldu ve o kadar destek gördüki  hashtag başlığı rekor sayıda twit aldı. 


ÖMER HALİSDEMİR KİMDİR HİKAYESİ

Ömer Halisdemir’in şehit olmadan önce aldığı son emir ve verdiği yanıtı bordo berelilerin komutanı Zekai Aksakallı ağlayarak anlattı. Aksakallı’nın verdiği emir ‘ölümü’ gerektiriyordu. Ömer Halisdemir o emri aldığında hiç tereddüt etmedi. Aşağıdaki habere tıklayarak Ömer’in hikayesini okuyabilirsiniz.


BABASI ÖMER’İ ANLATTI

Bordo bereliydi Ömer Halisdemir… Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın korumasıydı. 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cü generali alnının ortasından çekip vurmuştu. Üstelik delik deşik edileceğini, katledileceğini bile bile… 

Nevşehirli olan Ömer Halisdemir’in babası oğlunu şehit vermenin gururunu yaşıyor. Niğde’nin Çukurkuyu beldesinde ikamet eden baba Hasan Hüseyin Halisdemir “Çalıştığı 270 kişi ziyarete geldi. Anlattıklarına göre oğlum eğer olduğu yeri, darbeci komutana teslim etseymiş Özel Kuvvet Komutanlığı tamamen yok olacakmış. Vurduğu komutanla beraber Afganistan’da çalışmışlar. Çocuğuma plan kuracaklarmış yavrum da planı çözmüş. Vatan sağ olsun. Vatan için yetiştirdik, vatana da verdik, gerçekten çok gururluyum.” dedi.

ANKARA’YI YOK EDECEKLERMİŞ

Şehit babası Halisdemir, şöyle devam etti:

“Devletin ağır silahları, helikopteri, her şeyleri oradaymış. O birliği de aldıktan sonra Ankara’yı yok edeceklermiş. Vurduğu komutan oraya geldiğinde birliği teslim alacağını söylemiş. Oğlum da ‘komutanım bize böyle bir emir gelmedi, ben sizi içeriye alamam’ demiş. Oğlumun bir eli belindeki silahındaymış, telefonla komutanıyla görüşmüş ‘komutanım baskın var siz ne diyorsunuz’ demiş. Komutan da ‘Ömer gereken müdafaayı yap’ demiş, ondan sonra vurmuş. Vurduktan sonra arkadan bir bölük daha gelmiş çocuğumu şehit etmişler.” 

EV YAPTIRMAK İÇİN KREDİ ÇEKMİŞTİ

Oğlunun telefonla kendilerini sık sık aradığını ifade eden acılı baba, en son 15 Temmuz’da konuştuklarını dile getirdi. Oğlunun Çukurkuyu’da ev yaptırmak istediğini, bunun için bankadan kredi çektiğini, cumartesi günü Niğde’ye gelmeyi planladığını anlatan Halisdemir, o son görüşmeyi aktardı;

-“Annesi rahatsız olduğu için 2-3 günde bir arardı. Cuma günü balkonda oturuyordum, telefon etti. ‘Baba bankadan kredi çektim, bugün nöbetim var, cumartesi günü yola çıkar pazar günü gelirim, komutanımdan 1 gün izin aldım, salı günü döneceğim, çarşamba günü yurt dışı görevim var‘. dedi.

-Ben de yolda kaza filan olur diye gelmesini istemedim. ‘Baba yola çıkacağım, belki 6 ay dönemem, görevdeyim’ dedi. Milletimi kurtarmış, vatanımı kurtarmış, bir çocuk feda etmişim. Allahıma dua ediyorum bana da böyle bir çocuk verdiği için. Acısı çok fazla ama yavrum kurtarmış.”

ÖMER HALİSDEMİR’İN İÇİN AĞAÇ DİKİN

Şehit astsubayın kardeşi Soner Halisdemir de ağabeyinin doğayı çok sevdiğini belirterek, “Hep şunu derdi, ‘bir vatandaş bir tane ağaç diksin en büyük isteğim bu’. Şehitliğe dikilen çam ağaçları yetiştirmek ve ev yaptırmak için arsa almıştı. Beraber gittik çam fidesi aldık.” diye konuştu.

ÖZEL HAREKATIN GURURU

Ağabeyi Doğan Halisdemir ise kardeşiye gurur duyduğunu ifade ederek, “Çukurkuyu’nun, Niğde’nin, Türkiye’nin şehidi. Allah devletime milletime zeval vermisin. Türkiye’nin, özel harekatın gururu. Kahramanlık kolay değil, bir şey diyemeyiz. Türkiye kahraman diye ilan ediyorsa… benim için kahraman zaten kardeşim. Bir askerin görevi neyse, ne gerektiriyorsa onu yapmış.” dedi

İnternet Haber