Pendik’te 3 Katlı Otopark Hizmete Açıldı

Pendik Belediyesi Bir Yılda Tamamladı. 3 Katlı Otopark Hizmete Açıldı

Pendik Çarşı’nın otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla Mostar Viyadüğü yanına inşa edilen 462 araç kapasiteli katlı otopark tamamlandı. Pendik Belediyesi tarafından bir yılda inşa edilen otopark, çevre halkına ve vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Doğu Mahallesi’nde Mostar Viyadük yanında geçen yıl inşa edilmeye başlanan katlı otopark, hedeflendiği gibi bir yılda hizmete kazandırıldı. Toplam alanı 7 bin 268 metrekare olan otopark, 3 kat ve çatı terasından oluşuyor. Toplam araç kapasitesi ise 462. Otoparkın işletmesi Pendik Belediyesi iştiraki PENTAŞ tarafından yapılacak. Çevre düzenleme çalışmaları devam eden otopark, modern görünüşüyle dikkat çekiyor.

Otopark sıkıntısını tarihe karıştırmayı hedefliyoruz

Pendik’in ulaşım ve trafikle ilgili sorunlarını çözmek amacıyla büyük bir gayret içinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu amaçla toplam 10 bin araçlık otopark yapımına hız verdiklerini söyledi. Mostar Viyadüğü yanında hizmete kazandırılan katlı otoparkın Çarşı içi trafiği rahatlatacağını belirten Başkan Şahin, 2014 yılında parsel bünyesinde otopark zorunluluğu getirdiklerini de hatırlatarak, “Ancak parselinde otoparkını sağlamayan dairelere ruhsat işlemlerinde otopark bedeli uygulamasıyla yer tahsisi konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Uzun vadede Pendik’te otopark sıkıntısını tarihe karıştırmayı hedefliyoruz.“ dedi.