Pendik’te 24 Hafız İçin İcazet Merasimi Yapıldı

Pendik Erenköy Kur’an Kursu 2018-2019 Eğitim yılı 4. İcazet Merasimi Reis-ül Kurra Vekili Mustafa Demirkan’ın riyasetinde Pendik Çarşı Camii’nde gerçekleştirildi.

Pendik Çarşı Camii’nde gerçekleştirilen ve 24 hafızın icazet belgesi aldığı icazet merasimine, İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya ve İsmet Uçma, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İl Müftü Yardımcısı Musa Bilgiç, Pendik Müftüsü Hüseyin Baş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Zümrüt Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Cihat Aslanoğlu konuşmasında, “Gazeteci Yazar Sibel Eraslan hanımefendinin tabiri ile Allah kelamının muhafızları olan yavrularımızın icazet merasimlerine teşriflerinizden dolayı tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu yavrularımızın eğitimleri süresince her türlü desteklerini esirgemeyen hocalarımızı ve saygıdeğer ailelerini, Zümrüt Vakfı çalışanlarını, şahsım ve Zümrüt Vakfı Mütevelli Heyeti adına tebrik ve teşekkür ediyorum. Allah yollarını açık, başarılarını daim eylesin. Rabbim bu yavrularımıza Kur’an ilmi, ameli ve hikmeti lütfetsin.”diye konuştu.

Merasime katılan genç hafızların anne ve babaları mutluluk gözyaları döktü.

Duyurru Gazetesi