Pendik’te 2021 Yılı Huzur Toplantısı Yapıldı

Son Güncelleme 20/10/2021 tarihinde yapıldı

Pendik’teki asayiş olaylarının konuşulduğu ve bilgilendirmenin yapıldığı “2021 Yılı Huzur Toplantısı” Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya,  Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletsever, siyasi parti temsilcileri, ilçe kurum müdürleri, muhtarlar, stk temsilcileri ve yerel basın mensuplarının katılım sağladığı program yaklaşık 3 saat sürdü.

Pendik Kaymakamlığı himayelerinde, Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği “2021 Yılı Huzur Toplantısı” Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde tertiplendi. 20 Ekim 2021 Çarşamba günü 14.00’da başlayan toplantıya; Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya,  Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletsever, siyasi parti temsilcileri, ilçe kurum müdürleri, muhtarlar, stk temsilcileri ve yerel basın mensupları katılım sağladı.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Toplantının ilk konuşmasını Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin yaptı. Son yıllardaki nüfus artışıyla Pendik’teki asayiş olaylarının da arttığını söyleyen Başkan Cin, emniyet teşkilatının da bu konudan muhakkak haberdar olduğunu ve Pendik Belediyesi olarak üzerlerine düşen tüm sorumluluğu üstlenmeye hazır olduklarını vurguladı. Belediye başkanı konuşmasının sonunda Pendik ilçesi için çalışan tüm polis ekiplerine teşekkür etti.

Belediye başkanının ardından kürsüye gelen Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya kısa bir konuşma yaptı.
Görevi başındaki polis teşkilatı üyelerine başarılar dileyen Kaymakam Kaya, özverili çalışmalarından dolayı emniyet mensuplarına teşekkür etti.

Pendik Emniyet Müdürü Murat Milletsever, 2020 – 2021 yıllarında Pendik’te yaşanan ve emniyeti ilgilendiren tüm konulara ilişkin katılımcılara bir sunum yaptı. Sunumun içerisinde ilçedeki genel durum, kadro ve personel sayısı, ilçedeki olayların içerikleri, ihbar sayısı ve suçlu yakalama sayıları gibi detaylar paylaşıldı.

Yapılan toplantıda; Evden hırsızlık, oto hırsızlığı, kapkaç, yağma gasp, dolandırıcılık, motor ve araç hırsızlığı, iş yeri ve kurum hırsızlıkları, yan kesicilik, kasten öldürme ve yaralama, tehdit, hakaret, huzur ve sükunu bozma, konut dokunulmazlığı ihlali, cinsel saldırı, taciz, istismar, hürriyetten yoksun kılma, uyuşturucu suçları ve benzeri olayların ayrıntılı sayıları, yıllara göre artan eksilen oranları, alınan önlemler anlatıldı.

Milletsever, pandemi döneminde 165.079 denetlenen işyeri olduğunu, 94 işlem yapılan işyeri olduğunu, 460.051 TL ceza kesildiğini, 182.226 adet covid kapsamında denetlenen şahıs olduğunu ifade etti.

Dilencilere yönelikte denetim ve idari işlem ve para cezası işlemleri yapıldığını aktaran ilçe emniyet müdürü, toplantının sonunda gelen soruları cevaplandırdı.

İlçedeki suç oranının azaltılması için kaymakamlık, belediye, kamu kurum ve kuruluşları, stk temsilcileri, muhtar ve basın mensuplarıyla sürekli iletim hâlinde olduklarını ifade eden Pendik İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletsever, tüm katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Samet Övüç – Pendikli TV