Pendik’te 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programları ve Etkinlikleri Düzenlendi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla, ilçe protokolü Pendik sahilde bulunan Atatürk Anıtı meydanında çelenk sunma programına katıldı. Daha sonra ise Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirildiği anma programı için Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezine geçildi.

Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Pendik Belediye Başkan Vekili Atakan Yüce, Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Değirmenci, siyasi parti temsilcileri, gaziler, muhtarlar, öğrenciler ve ilçe erkânının katılımıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü münasebetiyle Pendik Atatürk Anıtı’na çelenk sunma programı yapıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde Gerçekleşti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde, Pendik Kılıçarslan Ortaokulu tarafından Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen programa; Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Pendik Belediye Başkan Yardımcıları Atakan Yüce ile Hakan Ögütçü, Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Değirmenci, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, gaziler, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalardan sonra, öğrenciler tarafından okunan şiirler, oratoryo ve koro büyük beğeni topladı. Öğretmen ve öğrenciler, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Program sonunda hazırlanan resim sergisi gezildi.