Pendikspor’un Yeni Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek: “Şampiyon Olmaya Geldik”

Pendikspor Ahmet Taşyürek’e Emanet
Pendikspor Çınardere Tesisleri’nde basına açık şekilde yapılan imza töreninde, özel açıklamalar yapıldı.
Ümraniyespor’u şampiyon yaparak gelen tecrübeli teknik direktör: “Şampiyon hoca olarak geldik, şampiyon olmaya geldik” dedi.

Pendikspor TFF 2. Lig Beyaz Grupta oynayacağı Kahramanmaraşspor maçı öncesi yeni teknik direktör Ahmet Taşyürek kendisini 1,5 yıllığına Pendiksporlu yapan sözleşmeye imza attı. Taşyürek yaptığı açıklamada Pendikspor’un başarısı için ter dökeceklerini belirterek, hak ettiği yerlere getireceklerini söyledi. Kırmızı beyazlı kulübün gerek tesis, gerek yönetim, gerekse kadro anlamında alt yapısının güçlü bir ekip olduğunu belirterek bu kulübün bu seviyeye gelmesinde emeği geçen her kimse teşekkürlerini sunduğunu belirtti.

Pendikspor Başkanı Şerafettin Taştan yaptığı açıklamada görevden ayrılan Şaban Yıldırım’a teşekkürlerini sunarken, yeni teknik sorumlusu Ahmet Taşyürekle birlikte Pendikspor’u başarıya taşıyacaklarını belirtti.

Teknik Heyet

Yardımcı Antrenör : Ender Traş

Kondisyoner : Hasan Vural

Kaleci Antrenörü : Metin Kantarcı

Ahmet Taşyürek Kimdir? 

1972 Antakya doğumlu teknik adam, uzun yıllar profesyonel futbol oynamış daha sonra 2005 yılında Antakyaspor’da 3. ligde teknik adamlık kariyerine başlamıştır. Sırasıyla Kırıkhanspor , 2. ligde Hatayspor ve Ümraniyespor’da görev almıştır. Kırıkhanspor’dan ayrıldıktan sonra TFF tarafından İngiltere eğitim programına dahil edilen iki Türk teknik adamdan biri olan Taşyürek, eğitim programı sonrası Hatayspor’da görev almaya başlamış ve art arda iki yıl Hataysporu finale çıkarmış, Play Offlarda 1. Lig’e çıkma şansını kaçırmıştır. Son olarak 2. Lig’de Ümraniyesporu çalıştıran tecrübeli teknik adam Beyaz Grupta şampiyon olup, Ümraniyesporu 1. Lig’e çıkarma başarısını göstermiştir. Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi bölümü mezunu teknik adam iyi derecede İngilizce bilmektedir.