Pendikspor’da Yaprak Dökümü… | Resmi Açıklama Geldi: Osman Özköylü ile Yollar Ayrıldı

Trendyol Süper Lig’e yükseldikten sonra elde edilen başarısız sonuçların ilk faturası Teknik Direktör Osman Özköylü’ye kesildi. Tecrübeli Teknik Direktör Levent Devrim’in kurduğu ve sağlık sorunları nedeniyle bırakmak zorunda kaldığı kadroyu 2. Lig’deyken devralan Özköylü, bu kadroyla şampiyonluk yaşamış ve bir sonraki sene 1.Lig’de herkesin şampiyonluk favorisi olarak gördüğü Pendikspor’u, Play-off finalini kazanarak Süper Lig’e çıkarmıştı. Gelinen noktada Teknik Direktör Osman Özköylü, 8. haftanın sonunda 18. sıraya yerleşen Pendikspor’un başarısızlığının sebebi olarak görüldü ve kendisiyle yollar ayrıldı.

Daha önce Pendikspor armalı eşofmanıyla verdiği bir röportajda, “En büyük hayalim Trabzonspor teknik direktörlüğü…” açıklamasını yapan Özköylü’nün, Trabzonspor’un Pendikspor’u 2-1 yendiği maçın öncesindeki ve sonrasındaki söylemleri de Pendikspor taraftarları tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Maçtan sonra istifa etmeyeceğini dile getirdi.

Özköylü, Sivasspor yenilgisinin ardından basın toplantısında hakkında çıkan istifa iddiaları ile ilgili olarak;
“Bir problem olduğunu bilsem asla kulübe zarar vermek istemem. Biz bu kulübü bebekken aldık, 2 senede buraya taşıdık, büyük emek harcadık. Bu takımın başarısı için uğraşıyoruz. Kimse bize küfür etsin diye değil. Biz savaşmaya mücadele etmeye devam edeceğiz. Ne zaman bir şey yapamayacak olsam zaten o zaman oturur konuşuruz.” dedi.

“Bu ligde bu takımı biz tutacağız”
“Bu takım benim çocuğum, çocuğumu terk etmem. Doğru oynuyoruz. İyi oynuyoruz ama maalesef basit hatalar yapıyoruz. Kazanmayı biz de hak ettik ama şans onlardan yanaydı. Mücadeleye devam edeceğiz. Bu ligde bu takımı biz tutacağız. Hiçbir yere de gitmiyorum. Sonuna kadar mücadele edeceğim. Bu kulüp benim çocuğum. Çocuğumu terk etmeyeceğim.”

Osman Özköylü

Osman Özköylü ile yollar ayrıldı.
Sivasspor maçında, Pendikspor Taraftar Grubu Magnifico üyelerinin Osman Özköylü’ye yönelik istifaya davet eden söylemleri vardı.
Ligde 8. haftanın sonunda, yapılan transferlere ve ödenen bonservislere bakıldığında taraftarların tepkisi de camia tarafından normal karşılandı.
4 puanla 18. sıraya yerleşen Pendikspor, 17 gol yiyerek -9 averajla ligin en fazla gol yiyen takımı oldu ve küme düşme potasına demirledi. Pendikspor, henüz Süper Lig’de galibiyetle tanışamadı.
Son olarak, ilk defa Süper Lig maçına ev sahipliği yapan Pendik Belediye Stadyumu’nda Sivasspor’a 3-2 mağlup olan Pendikspor’da, Teknik Direktör Osman Özköylü ile yollar ayrıldı.

Pendikspor’da teknik direktörlük görevi için düşünülen bazı isimler ise şöyle:

Fatih Tekke

Aykut Kocaman

Bülent Korkmaz

Rıza Çalımbay

Geçtiğimiz günlerde de Sportif Direktör Orhan Sağlamcan ile yollar ayrıldı.
2022-2023 sezonu devam ederken bir anda Pendikspor ile yolları ayrılan Orhan Sağlamcan, 25 Haziran 2023’te yeniden göreve getirilmiş ve geçtiğimiz günlerde yeniden yollar ayrılmıştı. Pendikspor Futbol A.Ş. yönetiminden ise bu ayrılıklara ilişkin detaylı açıklama yapılmamıştı. Orhan Sağlamcan’ın Süper Lig’de mücadele eden Gaziantep Futbol Kulübü’ne sempatisi olan bir isim olduğu biliniyordu.

Yaprak Dökümü Başladı
Daha önce pek çok şampiyonluk yaşamış kulübün başına gelen benzer bir senaryo yavaş yavaş Pendik’te de sahneleniyor gibi…

Kazanılan başarılar, elde edilen maddi kazançlar, yapılan transferler, ödenen bonservis bedelleri ve geride kalan yerel yöneticilerin ve de halkın üzerindeki büyük yük…

Geçtiğimiz sezon elde edilen şampiyonluğun ardından çektirilen bu hatıra fotoğrafındaki iki isim artık Pendikspor Tesisleri’nde yok.
Takım üzerindeki etkileri devam eden, geride kalan isimler Cumhur Enür ve Seyfullah Üçgün için ise süreç nasıl sona erecek, Pendikspor Futbol A.Ş. Başkanı Mahmut Türkoğlu nasıl kararlar alacak, yanlış yönlendirmeler ile kalpleri kırılan doğru insanların gönlü tekrar alınacak mı, hep birlikte göreceğiz.

Samet Övüç – Pendikli TV