Pendikspor Derneği’nin Yeni Başkanı Atakan Yüce Oldu

Pendikspor’un Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan başkanlık seçiminde, Atakan Yüce Pendikspor Derneği’nin yeni başkanı seçildi. Tek listenin çıktığı genel kurulda, mevcut başkan Mustafa Şahinyılmaz ve yönetimine teşekkür edildi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup Şampiyonu Pendikspor, 2022-2023 sezonunda TFF 1.Lig’de mücadele edecek. Yeni sezon öncesi Seçimli Olağan Genel Kurul’a giden Pendikspor, yeni yönetim kuruluyla yoluna devam edecek.

21 Haziran 2022 tarihinde yapılması planlanan genel kurulda yeterli çoğunluk sağlanamayıca 28 Haziran 2022 Salı gününe ertelenen genel kurul neticesinde, Atakan Yüce Pendikspor Derneği’nin yeni başkanı oldu.

Genel kurulun ardından Pendikspor Futbol A.Ş.’nin büyük hissedarı Mahmut Türkoğlu da “Pendikspor Futbol A.Ş. Kulüp Başkanı” olarak anılacak.Genel kurula Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendikspor Futbol A.Ş. Kulüp Başkanı Mahmut Türkoğlu, siyasi parti temsilcileri, Pendikspor’un önceki dönem başkanları, genel kurul üyeleri ve basın mensupları katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurul, Pendikspor’un şampiyonluk serüvenini anlatan video gösterimiyle devam etti.

Divan Kurulu’nun teşekkülünün ardından Yönetim Kurulu faaliyet raporu, Denetim Kurulu raporu ve gelir gider raporları okundu ve oylamanın ardından kabul edildi. Yönetim ve Denetim Kurulları ayrı ayrı ibra edildi. Gelecek dönemin bütçesi okundu ve kabul edildi.

Mevcut Başkan Mustafa Şahinyılmaz: “Hayalimizi gerçekleştirdik.”
Şampiyon Pendikspor’un Başkanı Mustafa Şahinyılmaz, başkanlık yaptığı dönemdeki çalışmalardan ve şirketleşme sonrası gelen şampiyonluktan söz ederek konuşmasına başladı. Yönetim kurulunda birlikte görev yaptığı arkadaşlarına kürsüden teşekkür eden Şahinyılmaz, zorlu pandemi sürecinde görev yaptıklarını ve bu süreçte Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in de desteğiyle atlattıklarını, ardından sezonu şampiyonlukla sonuçlandırdıklarını ifade etti. Şampiyon kulübün şampiyon başkanı Mustafa Şahinyılmaz, kulüp personeline, taraftarlara ve basın mensuplarına teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı. 

Konuşma sonrası şampiyon yönetim kurulu üyeleri için hazırlanan minyatür kupalar ve futbolcuların imzaladığı şampiyonluk formaları, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve Mustafa Şahinyılmaz tarafından takdim edildi.

Pendikspor’un Yeni Başkanı Seçildi
Genel kurulda gündem gereği Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve diğer kurullar için seçime geçildi. Tek liste ile seçime gidilirken, Atakan Yüce oy birliğiyle başkan seçildi.
Yüce yaptığı kürsü konuşmasında Mustafa Şahinyılmaz ve ekip arkadaşlarına emekleri için teşekkür etti. Bunsan sonra Pendikspor’un gerek tesisleriyle gerek altyapısıyla Süper Lig için hazırlık yapacağını ifade etti.

Atakan Yüce’nin yönetiminde şu isimlere yer verildi:
YÖNETİM KURULU
1- Atakan Yüce
2- Ali Arslankılıç
3- Aytaç Odabaş
4- Erdem Yağcı
5- Ertan Yurtseven
6- Hüseyin Bayram
7-İsmail Kansu
8- Kadir Karakoç
9-Murat Demiray
10-Murat Özdemir
11-Onur Durası
12-Özcan Efeler
13-Recep Yeşilyurt
14-Serkan Özer
15-Sirvet Küçükakyüz
16-Süleyman Genç
17-Umut Karadaş
18-Yunus Şahin
19-Yüksel Özçam

“Yeni stadyum için çalışmalar sürüyor.”
Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin görevi devreden yönetime teşekkür ettikten sonra, yeni yönetime başarılar diledi.
Pendikspor’un başarılı bir şekilde şirketleşme sürecini tamamladığını vurgulayan Belediye Başkanı Ahmet Cin, bu sürecin pek çok kulüp tarafından örnek alındığını ifade etti.
Pendikspor Tesisleri, antrenman sahaları, kamp merkezi ve stadyum yenileme çalışmaları ilgili bilgi de veren belediye başkanı, yeni stadyum için de Çamlık Mahallesi’nde sürecin devam ettiğini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinden çıkacak kararı beklediklerini söyledi.

Genel Kurulun Ardından Teşekkür Mesajı…
Görevi devreden Pendikspor Başkanı Mustafa Şahinyılmaz, genel kurulun ardından bir teşekkür mesajı yayınladı. Pendikspor ile bağlarının kopmadığını ifade eden Şahinyılmaz, bundan sonraki süreçte de hep birlikte olacaklarını vurguladı.
İşte o teşekkür mesajı:

“Kıymetli Pendikspor Ailesi; 10 yıldır büyük bir gururla görev aldığım, 3 yıldır da ağırlığını her daim hissettiğim başkanlık vazifemi çocukluk hayalimiz olan şampiyonluk kupamız ile noktalamış bulunmaktayım.
Bu süreçte her zaman yanımda olan değerli aileme, dost ve arkadaşlarıma, desteklerini esirgemeyen belediye başkanımız Ahmet Cin’e, önceki dönem kulüp başkanlarımıza, ilçemizin güzide basın mensuplarına, büyük Pendikspor taraftarına ve tüm Pendik halkına şampiyonluk yolunda tek yürek oldukları için teşekkür ederim. Bu zorlu ve gurur verici yolda bana omuz veren, hiçbir deplasmanda yalnız bırakmayan, maddi manevi desteklerini esirgemeyen yönetim kurulum ve çalışma arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Bu bir veda değil bayrak devridir. Pendikspor var olduğu sürece her daim yanında ve deplasmanlarında olacağım.
Bugün itibari ile görevi devir alan Pendikspor Derneği başkanımız ve her zaman yanımızda olan Sayın Atakan Yüce ve yönetim kuruluna yeni görevlerinde başarılar diler her daim yanlarında olacağımı bilmenizi isterim. Yeni şampiyonluklar getireceğine emin olduğum Pendikspor Futbol A.Ş. Kulüp Başkanı Mahmut Türkoğlu kardeşime de bu onurlu görevinde en büyük destekçisi olacağımdan emin olabilirsiniz.
Sadece Birlikte Kazanabiliriz.”

Samet Övüç – Pendikli TV