Pendikspor Bir Genci Daha Profesyonel Yaptı

Pendikspor ligin başında altyapısından çıkardığı Hasan Gündoğdu, Oktay Balcı, Muratcan Özel, Enes Çavuş Kadir Salih’i ve maç eksiklerinin tamamlanması ve tecrübe kazanmaları için profesyonel liglere kiralık olarak gönderirken, Ayberk Kardaş’ı Trabzonspor’a transfer etti. 

Murat Günal, Fatih Cerlek, Mahmut Caner Alioğlu ve Olgun Ümit Yılmaz kadro derinliğinde yer bulurken bu sezon ek olarak Taha Tunç, Yunus Karadağ ve Enes Çakır profesyonelliğe geçiş yaparak Pendikspor A takımına dahil oldu.
Pendikspor altyapı yatırımları ve faaliyetleri ile adından söz ettirirken, altyapısından takıma kazandırdığı futbolcularıyla da öz kaynaklarını verimli kullanmaya devam ediyor. Bunun en son örneği de Enes Çakır, Gelişim Liglerinde kendi grubunda oynadığı müsabakalarda gösterdiği performans ile A takım teknik heyetinin dikkatini çekmeyi başardı ve profesyonel sözleşmeye imzaladı.
Pendikspor U17 takımının başarılı stoperi ve aynı zamanda kaptanı olan Enes Çakır 26 Haziran 2000 doğumlu henüz 16 yaşında ve Pendikspor A takımının sezonun bitimine 2 hafta kala gerçekleştirdiği son transferi. Pendikspor – Konya Anadolu Selçuk Spor müsabakasında 90 dakika forma giyen Enes Çakır, 1,87 boyunda olan ve sol ayağını kullanıyor.