23 Nisan Uluslararası Pendik Çocuk Festivali Sona Erdi

Bu yıl 10 ülkeden 500 çocuğun katıldığı 12. Uluslararası Pendik Çocuk Festivali Hacivat Karagöz Sergisi’nin açılışı ve sahilde düzenlenen final gösterileriyle sona erdi.

Pendik Sahil Festival Alanında düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Pendik Çocuk Festivali finalinin sunuculuğunu TV ve Radyo Programcısı Yavuz Seçkin yaptı.

İlk olarak sahneye çıkan Türk grubu, Kars Yöresine ait dans ve müzikleriyle yeteneklerini gösterdi. Ardından Bosna Hersek ve diğer ülkeler sahne alarak festivalin son performanslarını Pendikliler için bir kez daha sergiledi.

Karagöz ve Hacivat Sergisi meraklılarını bekliyor

Festival kapsamında hazırlanan Karagöz ve Hacivat “Öğreten Seyirlik Perde” Sergisi de  renkli bir açılışla gölge oyununu çocuklara tanıtırken, büyüklere de bir kez daha hatırlattı.  Aynı zamanda Hacivat ile Karagöz’ün Osmanlı topraklarına gelişinin 500. yılı münasebetiyle düzenlenen serginin açılışı 23 Nisan Çocuklarıyla birlikte gerçekleşti.

30 Nisan’a kadar açık kalacak sergide 40’ı kukla olmak üzere 200 parça eser yer alıyor. Sergideki kuklalar arkadan aydınlatmalı özel panolarda ziyaretçilere sunuluyor.

 

Haberin Videosu;