Pendikliler Aile Destek Merkezini Çok Sevdi

Pendik Belediyesi Aile Destek Merkezi (ADM) ile 4 farklı kategoride danışmanlık hizmeti veriyor. Vatandaşlar bireysel, aile ve çift danışmanlığı ile diyetisyen hizmetlerinden yararlanabiliyor.

Pendik Belediyesi Aile Destek Merkezi ile danışmanlık hizmetleri veriyor. Dört farklı kategoride hizmet veren Aile Destek Merkezi’nde bireysel, aileler ve çiftlere yönelik destek sağlanıyor. Merkezde aile danışmanlığı, bireysel danışmanlık, test uygulaması ve diyetisyen hizmeti veriliyor. Başvurmak isteyen vatandaşların Pendik’te ikamet etmesi ve gerekli yaş aralığında olması gerekiyor. Başvurular 444 81 80 numaralı Pendik Belediyesi Çağrı Merkezi üzerinden alınıyor.

Hangi hizmetler var?
Uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilen destek hizmetlerinde aile ve çift terapisiyle değişim ve gelişim sağlamak adına bireyler arası iletişim ve ilişkiler çalışıyor. Bireysel danışmanlık hizmetinde kişinin kendini tanıması, duygusal zorlukların üstesinden gelebilmesi, kararlar alabilmesi ve kişisel gücünü keşfedebilmesi gibi konularda yardımcı olmayı amaçlanıyor. Psikolojik danışmanlık hizmeti başvurusuna 20-60 yaş arası bireyler başvurabiliyor. Diyetisyen hizmetlerinde ise hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi, adölesan döneminde beslenme, gebelikte beslenme, emzikli döneminde beslenme ve obezitede beslenme gibi hizmetler veriliyor.